The Decline and Rise of Budapest. Bp., 1946, Dr. Móricz Miklós Printing Office. Kiadói papírkötés, fotókkal illusztrált, kopottas állapotban / paperback, worn condition
Silberstein, August: Die Kaiserstadt am Donaustrand. Wien und die Wiener in Tag- und Nachtbildern. Mit Berücksichtigung der Welt-Ausstellung und weiterer Ausflüge nach Semmering, Graz, Salzburg, Ischl, Prag, Pest-Ofen. Wien, 1873, Moritz Perles Buchhandlung. 6 db, a világkiállítás védnökeit, szervezőit, az uralkodói család tagjait és a Stephansdom belsejét ábrázoló acélmetszettel. Néhány lap kijár, sok metszet hiányzik a gerince kicsit kopott, egyébként nagyon szép, gazdagon díszített, aranyozott, vaknyomásos egészvászon kötésben. Erősen hiányos! / Missing many etchings
Lóránd Sándor: Adatok a kecskeméti 12/11 számú volt "Szentlélek" gyógyszertár történetéhez. Különlenyomat a Bács-Kiskun megye múltjából levéltári évkönyv 1. kötetéből. Kecskemét, 1975. A szerző által dedikálva. Tűzött papírkötésben, jó állapotban.
Varga Pál: Debrecenben a XIX. században létesített gyógyszertárak története. Különlenyomat a Déri Múzeum 1976. évi kötetéből. A szerző által dedikálva. Tűzött papírkötésben, jó állapotban.
Czine Mihály: A romániai magyar irodalom kezdetei. Különlenyomat a Jelenkor 1967/6. számából. A szerző által dedikálva. Tűzött papírkötésben, jó állapotban.
Für, Lajos: Der Pflanzenbau in Ungarn um die Jahrhundertwende 1890-1914. Különlenyomat az Agrártörténeti Szemle 1971. évi supplementumából, 1972. A szerző által dedikálva. Tűzött papírkötésben, jó állapotban.
Glatz Ferenc: Gondolatok az Eötvös Kollégiumi történészképzésről. Különlenyomat a Századok 1970. évi 3. számából. A szerző által dedikálva. Tűzött papírkötésben, jó állapotban.
Lukácsy Sándor: Az Athenaeum, a szabadelvűség műhelye és terjesztője. Különlenyomat a Magyar Könyvszemle 1965/4. számából. A szerző által dedikálva. Tűzött papírkötésben, jó állapotban.
Katona Imre: Radisics Jenő az iparművészeti kultúráért. Különlenyomat a Művészettörténeti Értesítő 1969. évi 3. számából. A szerző által dedikálva. Tűzött papírkötésben, jó állapotban.