Szavójai Lajos Amádé: Az "Észak csillaga" ("Stella Polare") az Északi Sarktengeren 1899-1900 I-II. köt. Ford. Dr. Darvai Móricz. 207 képpel, 24 melléklettel, 2 panorámával és 3 térképpel. (Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára) Bp., é.n. Lampel. Kiadói festett, aranyozott egészvászon sorozatkötésben. Első kiadás (!), szép állapotban
Brózik Károly, dr. Kolumbus Kristóf. Amerika felfedezése. Az ifjúság számára szerkesztette --. Bp., é.n. Lampel R. 231 p. 3. kiadás. Kiadói, festett, kissé kopott egészvászon kötésben.
Dr. Borovszky Samu: Magyarország vármegyéi és városai sorozatban megjelent Esztergom Vármegye reprint kiadása 1989. Dovin Művészeti Kft gondozásában számos képmelléklettel, szép állapotban
Szőnyi Ottó: Régi magyar templomok. Bp. é.n. Műemlékek Orsz. Biz. – Magyar Könyvbarátok/Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. 243 p. 41-176. oldalig képanyag (307 kép) Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Szép példány.
Cholnoky Jenő: A Föld és élete I. kötet Európa 329 képpel és térképpel, Bp. 1936-37. Franklin, kiadói egészvászon kötésben térkép melléklettel. Kissé laza kötésben
Louis-Sebastien Mercier: Tableau de Paris. Nouvelle edition, corrigee et augmentee. I.-II. egybekötve / bound together Amsterdam, 1782. Korabeli egészbőr kötésben / In full leather binding. 403p. + 412p.
Rédey Tivadar: A Nemzeti Színház története. Az első félszázad. Bp., 1937, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, illusztrált, kissé kopottas állapotban.
Az eperjesi királyi katholikus főgymnasium 1895-96-ik tanévi értesítője. Közzéteszi: Schlott Gyula. Eperjes, 1896, Kósch Árpád. Az iskolát érintő hírekkel, információkkal, statisztikákkal. Kicsit szakadt papírkötésben, jó állapotban.