Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 107

13047.

Rufpreis:
6 000 HUF

Boross Elemér: Ábel. Versek. Békéscsaba, 1920, Tevan. Kolozsvári Sándor illusztrációjával, a szerző által dedikálva Imre Sándor dramaturg (1891-1944) részére. Papírkötésben, a borító helyenként szakadozott.
13048.

Rufpreis:
3 000 HUF

Móricz Zsigmond: Sári bíró. Vígjáték. Bp., 1910, Nyugat, 1. kiad. Jó állapotban.
13049.

Rufpreis:
5 000 HUF

Sarkadi Imre: Verébdűlő. Bp., 1954, Szépirodalmi Könyvkiadó. A szerző dedikációjával. Kartonált papírkötés, jó állapotban.
13050.

Rufpreis:
6 000 HUF

Márai Sándor: A féltékenyek I-II. [Bp.], 1937, Révai. Első kiadás, vászonkötésben, jó állapotban.
13051.

Rufpreis:
3 000 HUF

Örkény István: Nehéz napok. Első kiadás! Bp., 1957. Vasárnapi regények
13052.

Rufpreis:
1 000 HUF

Pikáns naptár az 1889. évre. Szerk.: Satanello. Bp., 1889, Magyar Figaro. Félvászon kötésben, a borító kissé kopott, a kötés meglazult.
13053.

Rufpreis:
1 400 HUF

Asch, Schalom: Özönvíz trilógia: Pétervár - Varsó - Moszkva. Bp., 1938, Dénes Könyvkiadó. Egészbőr kötésben, 189. számozott példány, gyűjtők részére biblianyomó papírra 300 példányban készített kiadás. A gerince kissé szakadt, egyébként jó állapotban.
13054.

Rufpreis:
3 000 HUF

Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály húsz képével rézfénymetszetben. 3. díszkiadás Bp. 1895. Athenaeum. [4] + 229 p. + 20 t. (heliogr., hártyapapírral). Megviselt, aranyozott Gottermayer egészvászon-díszkötésben, a kötéstábla címképe hiányzik . Egy oldal sérült, hénágy oldal foltos.  Glattfelder Gyula (1874-1943) későbbi csanádi püspök saját kezű dedikáló soraival!
13055.

Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály húsz képével rézfénymetszetben. 3. díszkiadás
Bp. 1895. Athenaeum. [4] + 229 p. + 20 t. (heliogr., hártyapapírral).
Megviselt, aranyozott Gottermayer egészvászon-díszkötésben, a kötéstábla címképe hiányzik . Egy oldal sérült, hénágy oldal foltos.
Glattfelder Gyula (1874-1943) későbbi csanádi püspök saját kezű dedikáló soraival!

Rufpreis:
12 000 HUF

Kiss József: Levelek hullása. Falus Elek rajzaival. A bekötési tábla Courtens festménye után készült. Bp., 1908, Singer és Wolfner. Kiadói félvászon kötés, illusztrált, hátuljából néhány lap ki lett tépve, egyébként jó állapotban.
13056.

Rufpreis:
4 600 HUF
12,47
14,38

Kis János Versei. Kiadta Kazinczy Ferencz Második kötet Pesten, 1814. Trattner. 1 t. Első kiadás! 226p. Megviselt kiadói papírkötésben
13057.

Rufpreis:
4 200 HUF
11,38
13,13

Emlékkönyv Móra Ferenc 30 éves írói jubileumára. Bp., 1932, Móra Ferenc emlékkönyv szerkesztőségének kiadása. Fűzött, a borító kicsit viseltes, hátulján ceruzarajzokkal, jó állapotban.
13058.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF