George Eliot: Bede Ádám. I-II. köt. Pest, 1861-62, Kisfaludy Társaság. Aranyozott gerinccel, vászon keménykötésben, helyenként kicsit foltos, a borítón helyenként kopásokkal, egyébként jó állapotban.
Dufréne, Maximilian SJ: Sacerdos aut sanctus aut reprobus. Kassa, Collegium Academicum Societatis Jesu, 1770. Tarkó Adalbert (1735-1817) esztergomi kanonok könyvtárából. Bőr kötésben, a borító kicsit vetemedett, egyébként jó állapotban.
Új Magyar Népköltési Gyűjtemény III.: Dégh Linda: Pandur Péter meséi. 1. köt. Bp., [1941], Franklin Társulat. Papírkötésben, a szerző dedikációjával. A borító kissé viseltes, egyébként jó állapotban.
Szentkuthy Miklós: Prae. Bp., [1935], Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. A szerző által dedikálva, Bata Imre recenziójával ("A regény regénye, a Prae" In: Új Írás. 1980 november, 3-19. p.). Papírkötésben, a borító kissé viseltes, egyébként jó állapotban.
Kiss Arnold: Elborult csillagok alatt. Ujabb költemények 1919-1922. Bp., 1922. Papírkötés, a borító erősen viseltes, celluxszal ragasztott, elválik a kötettől, egyébként jó állapotban.
Mészöly Gedeon: Az Odisszea magyarra fordításának módszere. Különlenyomat az Acta Universitatis Szegediesnsis. Sectio Philosophicából. Szeged, 1956. A szerző dedikációjával. Papírkötés, helyenként kissé foltos, egyébként jó állapotban.
2 db könyv: Kemény Zsigmond: Zordidő. Bp., é. n., Franklin Társulat. Félbőr kötésben.; Zilahy Lajos: A lélek kialszik. Bp., 1977, Szépirodalmi. Vászonkötésben, papír védőborítóval. Mindkét könyv jó állapotban.