Eötvös Károly munkái 20 kötet a sorozatból. Bp., 1901-1909, Révai. Kiadói, egységes, aranyozott, Gottermayer vászonkötésben, festett lapszélekkel. Szép állapotú sorozat.
Vörösmarty összes művei I., II., IV. kötet (Epikai költeményei, Lyrai költeményei, Drámai költeményei)- Sajtó alá rendezte Gyulay Pál, Bp. 1884-1885, Méhner, Franklin társulat, Dúsan aranyozott kiadói egészvászon kötésben, márványozott lapszélekkel (1 lap sérült, a kötések szép állapotban)
Élő könyvek - Magyar klasszikusok sorozat 33 kötete. A szerzők arcképeivel. Bp., cca 1900 Franklin. Egységes aranyozott sorozatkötésben. Arany János, Kisfaludy, Petőfi és mások műveivel
Gárdonyi Géza munkái. 1-40 kötet. Bp. 1924-1938. Dante. 40 db. Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben. Egységes, szép sorozat. (egy kötet sarkán szakadás)
Ady Endre versei: Új versek, Vér és arany, Az Illés szekerén, Szeretném, ha szeretnének, A Minden-Titkok versei, A menekülő Élet, A Magunk szerelme, Ki látott engem?, A halottak élén, Az utolsó hajók. Bp., é.n., Athenaeum. Különböző kiadások egységes, félvászon sorozatkötésben, egy-két hibát leszámítva jó állapotú
Báró Eötvös József: Beszédek II-III. Politikai beszédek I-II. (Báró Eötvös József Összes Munkái IX-X.) Bp., 1902, Révai Testvérek. Kiadói, Gottermayer-féle, szecessziós egészvászon sorozatkötésben, festett élmetszéssel, jó állapotban (az egyik kötet szélein kis sérülések)