Könyvek: Történelem

Tételek száma: 29

1861 Országgyűlési beszédek gyűjteménye, 32 beszéd + 1 határozati javaslat + 1 képviselőházi fölirat. Mindegyik kiadvány a Magyarország folyóirat önálló mellékleteként jelent meg.   Deák Ferencznek május 13-án tartott beszéde. A Magyarország 113. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 36 p.;   Haynald Károly erdélyi püspök junius 17-én a felsőházban tartott beszéde. A Magyarország 113. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 31 p.;   Gróf Széchényi Béla és Tóth Vilmos tartott beszédei. A Magyarország 123. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 11 p. (x2.);  Franz von Deáks Denkschrift über das Verhältnitz zwischen Ungarn und Kroatien. Wien, 1861., Leopold Sommer, 31 p. Német nyelven.;   Ragályi Károly tornai főispány beszéde. (Junius 19-kén.) A Magyarország 143. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 19 p.;  Határozati javaslat Tisza Kálmántól. A Magyarország 123. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 15 p.;  Nyáry Pál és Zlinszky György tartott beszédei. A Magyarország 123. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 15 p.;  Gróf Ráday Gedeon, B. Vay Béla és Gr. Csáky Tivadar tartott beszédei. A Magyarország 131. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 16 p.;  Teleki László utolsó műve. (Beszéd-töredék.) Pest, Emich-ny., 35 p.;  Br. Eötvös József beszéde. Kubinyi Ferenc beszéde. Ivánka Imre beszéde. A Magyarország 117. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 31 p.;  Bartal György beszéde. Tartatott május 17-kén 1861. (Lenyomat a Pesti Naplóból.) Pest, 1861., Lampel Róbert, 16 p.;  Ignajtovics Jakab tartott beszéde. A Magyarország 131. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 20 p.;  A Képviselőház fölirata. A Magyarország 139. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 23 p.;  Ürményi József és Zsarnay Imre tartott beszédei. A Magyarország 128. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 16 p.;  Jókai Mór és B. Podmanitzky Frigyes beszédei. A Magyarország 122. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 20 p.;  Tisza Kálmán és Szalay László beszédei. Tartatott május 16-kán 1861. Pest, 1861., Lampel Róbert, 24+16 p.;  Kállay Ödön és Bezerédj László beszédei. A Magyarország 122. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 16 p.;  Klauzál Gábor és Tanárki Gedeon (május 22-ikén tartott beszédei. A Magyarország 123-124. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 30 p.;  Tisza László, Gr. Széchényi Dénes és Madách Imre tartott beszédei. A Magyarország 125. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny.,23 p.;  Grabarics Ernő beszéde. Lenyomtatott a Pesti Hírnökből. Tartott május 25-kén 1861. Pest, 1861., Lampel Róbert, 8 p.;   Mihályi Gábor, Ballagi Mór és Ragályi Ferdinánd tartott beszédei. A Magyarország 124. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 16 p.;  Kazinczy Gábor május 27-én tartott beszéde. A Magyarország 124. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 24 p.;  Beniczky Lajos beszéde. A Magyarország 125. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 15 p.;  Gróf Károlyi Ede és Tolnay Károly tartott beszédei. A Magyarország 126. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 16 p.;  Bónis Sámual és Szaplonczai József tartott beszédei. A Magyarország 126. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 15 p.;  Révész Imre (május 31-ikén) tartott beszéde. A Magyarország 128. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 20 p.;  Zichy Antal és Királyi Pál tartott beszédei. A Magyarország 128. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 20 p.;  Pap János biharmegye-belényes kerületi képviselő és Böszörményi László beszédei. A Magyarország 129. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 12 p.;  Vadnay Lajos és Eötvös Tamás tartott beszédei. A Magyarország 131. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 15 p.;  Csengery Antal és Csengery Imre tartott beszédei. A Magyarország 127. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 19 p.;  Lónyai Menyhért (május 18-án) és Pap Mór (május 17-én tartott beszéde. A Magyarország 118. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny.,35 p.;  B. Simonyi Lajos és Tréfort Ágoston május 22-kén tartott beszédei. A Magyarország 120-ik. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 16 p.;  Somssich Pál május 18-dikán tartott beszéde. A Magyarország 118. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 19 p.;  Gr. Andrássy gyula, Szentiványi Károly és Gorove István (május 23-án) tartott beszéde. A Magyarország 121. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 36 p.;  Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal.
15090.

1861 Országgyűlési beszédek gyűjteménye, 32 beszéd + 1 határozati javaslat + 1 képviselőházi fölirat. Mindegyik kiadvány a Magyarország folyóirat önálló mellékleteként jelent meg. Deák Ferencznek május 13-án tartott beszéde. A "Magyarország" 113. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 36 p.; Haynald Károly erdélyi püspök junius 17-én a felsőházban tartott beszéde. A "Magyarország" 113. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 31 p.; Gróf Széchényi Béla és Tóth Vilmos tartott beszédei. A "Magyarország" 123. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 11 p. (x2.); Franz von Deák's Denkschrift über das Verhältnitz zwischen Ungarn und Kroatien. Wien, 1861., Leopold Sommer, 31 p. Német nyelven.; Ragályi Károly tornai főispány beszéde. (Junius 19-kén.) A "Magyarország" 143. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 19 p.; Határozati javaslat Tisza Kálmántól. A "Magyarország" 123. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 15 p.; Nyáry Pál és Zlinszky György tartott beszédei. A "Magyarország" 123. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 15 p.; Gróf Ráday Gedeon, B. Vay Béla és Gr. Csáky Tivadar tartott beszédei. A "Magyarország" 131. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 16 p.; Teleki László utolsó műve. (Beszéd-töredék.) Pest, Emich-ny., 35 p.; Br. Eötvös József beszéde. Kubinyi Ferenc beszéde. Ivánka Imre beszéde. A "Magyarország" 117. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 31 p.; Bartal György beszéde. Tartatott május 17-kén 1861. (Lenyomat a Pesti Naplóból.) Pest, 1861., Lampel Róbert, 16 p.; Ignajtovics Jakab tartott beszéde. A "Magyarország" 131. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 20 p.; A Képviselőház fölirata. A "Magyarország" 139. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 23 p.; Ürményi József és Zsarnay Imre tartott beszédei. A "Magyarország" 128. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 16 p.; Jókai Mór és B. Podmanitzky Frigyes beszédei. A "Magyarország" 122. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 20 p.; Tisza Kálmán és Szalay László beszédei. Tartatott május 16-kán 1861. Pest, 1861., Lampel Róbert, 24+16 p.; Kállay Ödön és Bezerédj László beszédei. A "Magyarország" 122. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 16 p.; Klauzál Gábor és Tanárki Gedeon (május 22-ikén tartott beszédei. A "Magyarország" 123-124. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 30 p.; Tisza László, Gr. Széchényi Dénes és Madách Imre tartott beszédei. A "Magyarország" 125. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny.,23 p.; Grabarics Ernő beszéde. Lenyomtatott a Pesti Hírnökből. Tartott május 25-kén 1861. Pest, 1861., Lampel Róbert, 8 p.; Mihályi Gábor, Ballagi Mór és Ragályi Ferdinánd tartott beszédei. A "Magyarország" 124. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 16 p.; Kazinczy Gábor május 27-én tartott beszéde. A "Magyarország" 124. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 24 p.; Beniczky Lajos beszéde. A "Magyarország" 125. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 15 p.; Gróf Károlyi Ede és Tolnay Károly tartott beszédei. A "Magyarország" 126. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 16 p.; Bónis Sámual és Szaplonczai József tartott beszédei. A "Magyarország" 126. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 15 p.; Révész Imre (május 31-ikén) tartott beszéde. A "Magyarország" 128. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 20 p.; Zichy Antal és Királyi Pál tartott beszédei. A "Magyarország" 128. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 20 p.; Pap János biharmegye-belényes kerületi képviselő és Böszörményi László beszédei. A "Magyarország" 129. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 12 p.; Vadnay Lajos és Eötvös Tamás tartott beszédei. A "Magyarország" 131. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 15 p.; Csengery Antal és Csengery Imre tartott beszédei. A "Magyarország" 127. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 19 p.; Lónyai Menyhért (május 18-án) és Pap Mór (május 17-én tartott beszéde. A "Magyarország" 118. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny.,35 p.; B. Simonyi Lajos és Tréfort Ágoston május 22-kén tartott beszédei. A "Magyarország" 120-ik. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 16 p.; Somssich Pál május 18-dikán tartott beszéde. A "Magyarország" 118. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 19 p.; Gr. Andrássy gyula, Szentiványi Károly és Gorove István (május 23-án) tartott beszéde. A "Magyarország" 121. száma után közölve. Pest, Wodianer F.-ny., 36 p.; Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,22
235,29
Dr. Karl Bartz: Großdeutschlands Wiedergeburt - Weltgeschichtliche Stunden an der Donau. Diessen am Ammersee, 1938: Arbeitsgemeinschaft Südwestdeutsche Verlagsgesellschaft & Raumbild-Verlag 100 térbeli fényképfelvételell, nézőkével. 88 p + 7 t + 100 fotó Kiadói egészvászon kötésben, kis sérüléssel / with 100 photos and viewing device.
15091.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
10
André Simon: Hitler irányító vagy eszköz. Ontario, cca 1940 Kanadai Magyar Könyvkiadó. Kiadói papírkötésben, Ertsey Péter könyvgyűjtő ex librisével, melyet Kopasz Márta (1911-2011) grafikus tervezett.- A könyv kommunista szemszögből mutatja be Hitler működését., írója eredeti neve Otto Katz (1895-1952) cseh kommunista ügynök.
15092.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Simonyi Sándor: Potyorektől Számuely Tiborig. Kik tették tönkre Magyarországot? Fodor László rajzaival. Bp., 1919., Hornyánszky Viktor, 92+3 p. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal, megviselt állapotban.
15093.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
10
Benkő József: Transsilvania specialis I-II. köt. Erdély földja és népe. Ford., bevezető tanulmánnyal és jegyzetekkel közzéteszi: Szabó György. Bukarest-Kolozsvár,1999., Kriterion. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Ritka! Első magyar nyelvű kiadás!
15094.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Emlékkönyv Szent István király halálának kilencszázadik évfordulóján. I-III. kötet. A Magyar Tudományos Akadémia felkérésére szerkesztette Serédi Jusztinián. Bp., 1938., MTA, (Franklin-ny.),4+602+1 p.;4+658+1 p.+1 (kihajtható hasonmás) t. + 1 (kihajtható térkép) t; 691+1 p. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrált. A harmadik kötet végén a téma bibliográfiájával. Egységes, kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
15095.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Szilágyi Sándor: Erdélyország története tekintettel mivelődésére. I-II. köt. Pest, 1866, Heckenast Gusztáv kiadása és nyomása, 1 (hártyapapírral védett díszcímlap, Báthori István, kőnyomat) t.+XV+462+4 p.; 1 (hártyapapírral védett díszcímlap, Bethlen Gábor, kőnyomat) t.+VIII+511 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérülésekkel, foxing foltos lapokkal.   Jamniczky Lajos (?-1895). műépítész, könyvgyűjtő névbélyegzőivel.
15096.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
A románok története. Különös tekintettel az erdélyi románokra. Szerk.: Gáldi László és Makkai László. Magyar Történelmi Társulat könyvei VI. [Bp.,1941.],Magyar Történelmi Társulat, 428 p.+7 (fekete-fehér képtáblák) t. + 1 (kihajtható térkép) t. Kiadói félvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
15097.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Vaszary Kolos: I. Ulászló magyar király esküszegése és a várnai veszedelem. Győr, 1884, özv. Sauervein Gézáné, (2)+204 p. Korabeli dombornyomott egészvászon-kötésben, díszes, aranyozott gerinccel, aranyozott lapélekkel, a gerincen kisebb kopásnyomokkal, néhány kissé foltos lappal, egyébként jó állapotban, tulajdonosi bélyegzővel.
15098.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Horváth Mihály: Magyarország függetlenségi harczának története 1848 és 1849-ben. I-III. köt. Genf, 1865., Puky Miklós, XIX+615 p., XI+616 p., XI+605+2 p. Első kiadás. Korabeli átkötött aranyozott félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, benne aláhúzásokkal, az utolsó szennylapon possessori bejegyzéssel.
15099.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Napoleon császár élete és az 1792-ki franczia forradalom rövid vázlata I-II. köt. Pest, 1850, Heckenast Gusztáv, 8+480 p., 4+419 p. Első magyar nyelvű kiadás. Korabeli átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal, a II. kötet címlapja kijár.
15100.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Szilágyi János: A dáciai erődrendszer helyőrségei és katonai téglabélyegei. Dissertationes Pannonicae Ser. II. No. 21. Bp., 1946, Pázmány Péter Tudományegyetem Érem- és Régiségtani Intézete, 91 p.+XX t. Kiadói papírkötés, kissé szakadt, kissé sérült borítóval, a hátsó borító egyik sarkán hiánnyal, de belül jó állapotban és felvágatlan lapokkal.
15101.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft