Könyvek: Történelem

Tételek száma: 29

Ráth Károly: A magyar királyok hadjáratai, utazásai és tartózkodási helyei. Győr, 1861, Sauervein Géza, 4+315 p. Korabeli aranyozott gerincű átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, régi intézményi bélyegzőkkel, possessori bejegyzésekkel, aláhúzásokkal. Ritka!
15102.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
16
Lamartine, [Alphonse]: Az 1848-ki forradalom történelme. I-II. köt. Ford.: Zsilinszky Mihály. Pest, 1873., Légrády, 2+311+V;2+348+V p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerinc felső részén kis sérüléssel.
15103.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Kovrig Béla: Az uj Oroszország (1917-26). Bp., 1926, Franklin-Társulat, 400 p. Első kiadás. Aranyozott egészvászon-kötésben, szép állapotban, a címlapon leltári bejegyzéssel.
15104.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
15
Vitéz Nagybányai Horthy István élete és a magyar közlekedés. Szerk.: Wulff Olaf és Maléter Jenő. Toronto, 1976, Vörösváry Publishing Co. Ltd., 303 p. + 12 t. Emigráns kiadás, az eredeti, 1943-ban Budapesten megjelent, tiltólistára került könyv utánnyomása. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15105.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Vámbéry Ármin: A magyarok eredete. Ethnologiai tanulmány. Bp., 1882., MTA, XV+527 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Hirháger-kötés, márványozott lapélekkel. a borítón kopásnyomokkal, possessori bélyegzéssel.
15106.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Cornelius Nepos fennmaradt minden munkái. Fordította, jegyzetekkel Czuczor Gergely. Az eredeti szöveggel, Corn. Nepos életével, az általa megírt dolgok idősori tábláival, történeti mutatóval s abroszokkal bővítve kiadá D. Schedel Ferencz. Buda, 1841., A M. Kir. Egyetem betűivel, 13 sztl. lev.+11-308 p+4 (rézmetszetű térkép) t. Magyar és latin nyelven. Korabeli átkötött félvászon-kötés, festet lapélekkel, kissé kopott borítóval, egy lapon két kis lyukkal, de egyébként jó állapotban.
15107.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
1905 Stammbuch der Familia Prihadny. Késmárk, Sándor Pál-ny., német nyelven, 4 p.+5 (kihajtható táblák 3 levélen) t. Kiadói papírkötés, kissé szakadt lapszélekkel.
15108.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
A sorsjáték Magyarországon. Feldolgozta és kiadja a ,,Hermes Magyar Általános Váltóüzlet Részvénytársaság alapításának 50. évfordulója alkalmából. [Bp., 1943.], 503 p. + 20 t. + 6 táblázat, kihajt. Gazdag képanyaggal. Kiadói, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kopott borítóval, javított gerinccel. Ritka!
15109.

A sorsjáték Magyarországon. Feldolgozta és kiadja a ,,Hermes" Magyar Általános Váltóüzlet Részvénytársaság alapításának 50. évfordulója alkalmából. [Bp., 1943.], 503 p. + 20 t. + 6 táblázat, kihajt. Gazdag képanyaggal. Kiadói, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kopott borítóval, javított gerinccel. Ritka!

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Ungváry Rudolf: Utána néma csönd. A miskolci egyetem 1956-os diákparlamentjének története. Bp., 2000, Logod Bt., 248 p. Második kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. Fekete László, aki a Miskolci Egyetem adjunktusaként a könyvben leírt események egyik szereplője volt 1956-ban (az 56-os események utáni per másodrendű vádlottja), által DEDIKÁLT példány; az előzéklapon személyes hangvételű soraival, illetve egy külön lapon saját kezű jegyzeteivel arról, hogy a könyvben hol találhatóak a róla szóló szövegrészletek (ezek az adott oldalakon belül is jelölve) + Fekete Lászlót és családját ábrázoló fotó.
15110.

Ungváry Rudolf: Utána néma csönd. A miskolci egyetem 1956-os diákparlamentjének története. Bp., 2000, Logod Bt., 248 p. Második kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. Fekete László, aki a Miskolci Egyetem adjunktusaként a könyvben leírt események egyik szereplője volt 1956-ban (az '56-os események utáni per másodrendű vádlottja), által DEDIKÁLT példány; az előzéklapon személyes hangvételű soraival, illetve egy külön lapon saját kezű jegyzeteivel arról, hogy a könyvben hol találhatóak a róla szóló szövegrészletek (ezek az adott oldalakon belül is jelölve) + Fekete Lászlót és családját ábrázoló fotó.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Pór Antal: Hunyadi János. Élet és korrajz. Házi Könyvtár XIV. Bp., 1873., Szent István-Társulat,(Athenaeum-ny.), XII+309 p. Első kiadás. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, egy-két kis foltos lappal.
15111.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Rupp Kornél: Ovidius és Gyöngyösi. Irodalomtörténeti tanulmány. Különlenyomat az Egyetemes Philologiai Közlönyből. A szerző, Rupp Kornél (1865-1900) fiatalon elhunyt irodalomtörténész által DEDIKÁLT példány. Bp., 1891., 4+50 p. Átkötött félvászon-kötés.
15112.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Őze Sándor: Bűneiért bünteti Isten a magyar népet. Egy bibliai párhúzam vizsgálata a XVI. századi nyomtatott egyházi irodalom alapján. A szerző, Őze Sándor (1963-) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány. A Magyar Nemzeti Múzeum művelődéstörténeti kiadványa II. Bp., 1991., Magyar Nemzeti Múzeum. Kiadói papírkötés.
15113.

Őze Sándor: "Bűneiért bünteti Isten a magyar népet." Egy bibliai párhúzam vizsgálata a XVI. századi nyomtatott egyházi irodalom alapján. A szerző, Őze Sándor (1963-) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány. A Magyar Nemzeti Múzeum művelődéstörténeti kiadványa II. Bp., 1991., Magyar Nemzeti Múzeum. Kiadói papírkötés.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft