8 000 Ft
Vámbéry Ármin: A magyarok eredete. Ethnologiai tanulmány. Bp., 1882., MTA, XV+527 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Hirháger-kötés, márványozott lapélekkel. a borítón kopásnyomokkal, possessori bélyegzéssel.