Emlékkönyv Szent István király halálának kilencszázadik évfordulóján. I-III. kötet. A Magyar Tudományos Akadémia felkérésére szerkesztette Serédi Jusztinián. Bp., 1938., MTA, (Franklin-ny.),4+602+1 p.;4+658+1 p.+1 (kihajtható hasonmás) t. + 1 (kihajtható térkép) t; 691+1 p. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrált. A harmadik kötet végén a téma bibliográfiájával. Egységes, kiadói aranyozott egészvászon-kötés.