12 000 Ft
Horváth Mihály: Magyarország függetlenségi harczának története 1848 és 1849-ben. I-III. köt. Genf, 1865., Puky Miklós, XIX+615 p., XI+616 p., XI+605+2 p. Első kiadás. Korabeli átkötött aranyozott félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, benne aláhúzásokkal, az utolsó szennylapon possessori bejegyzéssel.