Aba-Novák Vilmos (1894-1941): Én szakállal 1923-ban. Rézkarc, papír, jelzett, korabeli üvegezett fa keretben, 19,5×19,5 cm / Vilmos Aba-Novák (1894-1941): Me with beard in 1923. Etching on paper, signed, framed with glass. 19,5x19,5 cm
Patkó Károly (1895-1941): Székely fej. Rézkarc, papír, jelzett, ajándékozási sorokkal. Üvegezett fa keretben, 31×23,5 cm / Károly Patkó (1895-1941): Szekler head. Etching on paper, signed. Framed with glass. 31x23,5 cm.
Zsögödi Nagy Imre (1893-1976): Bibliás asszony, 1923. Rézkarc, papír, jelzett, üvegezett fa keretben, 21,5x16 cm / Imre Zsögödi Nagy (1893-1976): Woman with bible, 1923. Etching on paper, signed, framed with glass. 21,5x16 cm
Aba-Novák Vilmos (1894-1941): Savonarola. Rézkarc, papír, jelzett. Kartonra kasírozva, lap széle kissé sérült. Üvegezett fa keretben, 49,5×43,5 cm / Vilmos Aba-Novák (1894-1941): Savonarola. Etching on paper, monted ob cardboard, with soma damage on the sides. Signed, framed with glass. 49,5×43,5 cm
Kontuly Béla (1904-1983): A házasságtörő nő. Rézkarc, papír, jelzett és datált (Nemessányi Kontuly Béla 1928), próbanyomat II. Üvegezett fa keretben, 22,5x28 cm
Molnár C. Pál (1894-1981): Leselkedő. Fametszet, jelzett. 19x11,5 cm Üvegezett keretben. / Pál Molnár C. (1894-1981): The lurker. Woodcut, signed. 19x11,5 cm
Bernáth Aurél (1895-1982): Abbázia. Akvarell, papír, jelezve jobbra lent. Proveniencia: Korábban dr. Wittmann István orvos tulajdonában. Üvegezett fa keretben. 41×28,5 cm / Aurél Bernáth(1895-1982): Opatija (Abbazia). Watercolour on paper, signed, framed with glass. 41×28,5 cm
Gáborjáni Szabó Kálmán (1897-1955): Húzzák a hálót (Halászok). Tus, papír, jelzés nélkül. Hátoldalán a művész fia, Gáborjáni Szabó Péter (1935-) eredetiség igazolásával. Lap jobb szélén kisebb folttal. Üvegezett fa keretben. 20,5x29,5 cm
Patkó Károly (1895-1941): Nagybányai táj. Rézkarc, papír, jelzett. Üvegezett fa keretben, 17,5×19,5 cm / Károly Patkó (1895-1941): Sight of Baia Mare. Etching on paper, signed. Framed with glass. 17,5x19,5 cm.
Iván Szilárd (1912-1988): Nagybányai építkezés (új festőiskola alapjai?), 1942. Kréta, akvarell, papír, jelzett és datált (Iván Szilárd 1942). Iván Szilárd a Képzőművészeti Főiskolán tanult, ahol Réti István volt a mestere. 1940-44 között Nagybányán dolgozott, ahol aktívan szerepet vállalt a kolónia életében, többe közt mint a Nagybányai Festők Társaságának alelnöke és mellette továbbra is tartotta volt tanárával a kapcsolatot. Egy 1942 július 18-án kelt levelében a következőket írja Rétinek. "(...) Most sok akvarellt csinálok. Mindent színben. Azelőtt mindig csak rajzoltam, most látom, milyen szegényes a színekhez képest pusztán csak a fekete. A színek adják az élet teljességét (...)" Iván Szilárd feltehetően néhány hónappal a levél írása után, ősszel vagy decemberben festette az árverésünkön szereplő művet, a háttérben álló csupasz fák erre utalnak. 1942 év végén építési munkálatok folytak Nagybányán, erről is beszámol Iván Szilárd Rétinek 1942 dec. 11. postabélyegzővel ellátott levelében: "(...) Krizsán műtermét átalakítják. Már nagyban folyik az építkezés (...) Az új festőtelepnek is kijelölték próbából a helyét Az épület leendő körvonalait vizsgálták azért, hogy nem fogja-e eltakarni a Kereszthegyet (...)" Ez alapján az árverésünkön szereplő mű akár az új festőiskola építésének kezdeti fázisát is ábrázolhatja. Üvegezett fa keretben, 23,5×45,5 cm / Iván Szilárd (1912-1988): Construction in Baia Mare (building of the new painter's school?), 1942. Chalk and watercolour on paper, signed and dated (Iván Szilárd 1942). Framed with glass, 23,5×45,5 cm.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.