Festmények és grafikák

Tételek száma: 190

Aba-Novák Vilmos (1894-1941): Én szakállal 1923-ban. Rézkarc, papír, jelzett, korabeli üvegezett fa keretben, 19,5×19,5 cm / Vilmos Aba-Novák (1894-1941): Me with beard in 1923. Etching on paper, signed, framed with glass. 19,5x19,5 cm
10000.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
52,17
63,16
21
Olgyai Viktor (1870-1929): Téli erdő. Rézkarc, papír, jelzett, 15,5×19,5 cm / Viktor Olgyai: Wood in winter. Etching on paper, signed, 15,5x19,5 cm
10001.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
14,49
17,54
11
Patkó Károly (1895-1941): Székely fej. Rézkarc, papír, jelzett, ajándékozási sorokkal. Üvegezett fa keretben, 31×23,5 cm / Károly Patkó (1895-1941): Szekler head. Etching on paper, signed. Framed with glass. 31x23,5 cm.
10002.

Kikiáltási ár:
19 000 Ft
55,07
66,67
10003.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
43,48
52,63
10
Aba-Novák Vilmos (1894-1941): Savonarola. Rézkarc, papír, jelzett. Kartonra kasírozva, lap széle kissé sérült. Üvegezett fa keretben, 49,5×43,5 cm / Vilmos Aba-Novák (1894-1941): Savonarola. Etching on paper, monted ob cardboard, with soma damage on the sides. Signed, framed with glass. 49,5×43,5 cm
10004.

Kikiáltási ár:
34 000 Ft
98,55
119,30
16
10005.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
28,99
35,09
Molnár C. Pál (1894-1981): Leselkedő. Fametszet, jelzett. 19x11,5 cm Üvegezett keretben. / Pál Molnár C. (1894-1981): The lurker. Woodcut, signed. 19x11,5 cm
10006.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
26,09
31,58
29
Szőnyi István (1894-1960): Körhinta. Rézkarc, papír, jelzett. Üvegezett fa keretben. 17,5x21,5 cm
10007.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
34,78
42,11
10008.

Kikiáltási ár:
110 000 Ft
318,84
385,96
Gáborjáni Szabó Kálmán (1897-1955): Húzzák a hálót (Halászok). Tus, papír, jelzés nélkül. Hátoldalán a művész fia, Gáborjáni Szabó Péter (1935-) eredetiség igazolásával. Lap jobb szélén kisebb folttal. Üvegezett fa keretben. 20,5x29,5 cm
10009.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
34,78
42,11
Patkó Károly (1895-1941): Nagybányai táj. Rézkarc, papír, jelzett. Üvegezett fa keretben, 17,5×19,5 cm / Károly Patkó (1895-1941): Sight of Baia Mare. Etching on paper, signed. Framed with glass. 17,5x19,5 cm.
10010.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
81,16
98,25
22
Iván Szilárd (1912-1988): Nagybányai építkezés (új festőiskola alapjai?), 1942. Kréta, akvarell, papír, jelzett és datált (Iván Szilárd 1942). Iván Szilárd a Képzőművészeti Főiskolán tanult, ahol Réti István volt a mestere. 1940-44 között Nagybányán dolgozott, ahol aktívan szerepet vállalt a kolónia életében, többe közt mint a Nagybányai Festők Társaságának alelnöke és mellette továbbra is tartotta volt tanárával a kapcsolatot. Egy 1942 július 18-án kelt levelében a következőket írja Rétinek. (...) Most sok akvarellt csinálok. Mindent színben. Azelőtt mindig csak rajzoltam, most látom, milyen szegényes a színekhez képest pusztán csak a fekete. A színek adják az élet teljességét (...) Iván Szilárd feltehetően néhány hónappal a levél írása után, ősszel vagy decemberben festette az árverésünkön szereplő művet, a háttérben álló csupasz fák erre utalnak. 1942 év végén építési munkálatok folytak Nagybányán, erről is beszámol Iván Szilárd Rétinek 1942 dec. 11. postabélyegzővel ellátott levelében: (...) Krizsán műtermét átalakítják. Már nagyban folyik az építkezés (...) Az új festőtelepnek is kijelölték próbából a helyét Az épület leendő körvonalait vizsgálták azért, hogy nem fogja-e eltakarni a Kereszthegyet (...) Ez alapján az árverésünkön szereplő mű akár az új festőiskola építésének kezdeti fázisát is ábrázolhatja. Üvegezett fa keretben, 23,5×45,5 cm / Iván Szilárd (1912-1988): Construction in Baia Mare (building of the new painters school?), 1942. Chalk and watercolour on paper, signed and dated (Iván Szilárd 1942). Framed with glass, 23,5×45,5 cm.
10011.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
86,96
105,26

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Hasznos információ:

  • Hétfő-Szerda: 10-17

© 2011-2020 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.