Könyvek: Mesekönyvek, ifjúsági irodalom

Tételek száma: 35

Post Wheeler: Albanian wonder tales. By - -, Litt. D. Illustrated by Maud and Miska Petersham. Garden City, 1936, Doubleday, Doran & Co., Inc., 282 p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal és egy egészoldalas színes címképpel. Angol nyelven. Első kiadás. Kiadói kopott egészvászon-kötés.
20465.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
The Big Book for Boys. Edited by Herbert Strang. London, (1928). Humphrey Milford - Oxford University Press (Printed by Morrison and Gibb Limited, Edinburgh). 1 t. (színes címkép) + [192] p. + 3 t. (színes). Ifjúsági kalandnovellák és cserkésztörténetek antológiája az Oxfordi Cserkész Évkönyv szerkesztőinek gondozásában. Oldalszámozáson belül szövegközti és egész oldalas rajzokkal gazdagon díszítve, illusztrált előzékekkel. Színes, illusztrált, enyhén kopott kiadói kartonkötésben. Jó példány.
20466.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
[Lintnerné Fittler Vilma] Vilma néni [- Lungershausen, Ilse Wende] Gyermek élet - vidám élet. Vilma néni verseivel. [Verses képeskönyv, leporelló.] (Budapest, 1942. Athenaeum [ny.]) 5 t. (színes, két oldalas). Folio. Egyetlen kiadás. Ilse Wende-Lungershausen (1900-1991) híres német gyermekkönyv-illusztrátor 17 színes, nagyrészt szignált rajzával illusztrált. A színes nyomású kartonlapok kék vászoncsíkkal összekötve, jó példány.
20467.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Benedek Elek: Öcsike levelei az ő nadselü gondolatairól. Róna Emy rajzaival. Budapest, (1926). Dante Könyvkiadó (Globus ny.) 46+ [2] p. Egyetlen kiadás. Benedek Elek fanyar humorral megírt mesekönyvének főhőse ifjúkori csínytevéseiről számol be. A szöveget oldalszámozáson belül Róna Emy szövegközti rajzai kísérik. Aranyozott gerincű, illusztrált, hátsó kötéstábláján enyhén foltos kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
20468.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Tábori Piroska, Z.: Csavar Peti csavargásai. Kolozsváry Sándor rajzaival. Budapest, (1934). Dante Könyvkiadó (Hornyánszky ny.) 80 + [4] p.; 78 + [2] p. Kiadói kolligátumunk Tábori Piroska két meséjét tartalmazza: Csavar Peti születése. Csavar Peti világot lát. Oldalszámozáson belül összesen 22 egészoldalas és 14 szövegközti rajzzal illusztrált kiadás. Illusztrált előzékekkel, az első előzéken régi könyvkereskedői könyvjegy, a címoldal után régi tulajdonosi bejegyzés. Dúsan aranyozott gerincű félvászon kötésben, az első kötéstáblán Kolozsváry Sándor színes illusztrációja. Jó példány.
20469.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Bezerédy Amália: Flóri könyve. Bp.,[1990],Móra. Hasonmás kiadás. Jubileumi kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés.
20470.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Hans Christian Andersen: Mesék és történetek. Ford. és átdolgozta. Rab Zsuzsa. Bp., 2001, Magvető. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20471.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Andersen: A kanász. Rajzolta: Zórád Ernő. Szövegét írta: Gordon Éva. Bp., 1957, Ifjúsági Lap-és Könyvkiadó Vállalat. Kiadói papírkötésben, sérült borítóval.
20472.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
B. Csűrös Emilia: Lexi és a vöröskereszt; Lexi békét köt. Bp., én., Pósa Károly. A borítók Pál György, a szövegközti rajzok Kálmán Ágnes illetve Pál György munkái. Kiadói félvászon-kötések, kissé kopott borítóval.
20473.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
B. Csűrös Emilia: Az erdélyi kislány. Regény fiatal lányok számára. Eltűnt egy kislány és Kislányból nagylány egy kötetben. Bp.,1942,Dante. Biczó András rajzaival. Kiadói félvászon-kötés, foltos, kissé kopott borítóval.
20474.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Tóth László. Népszerű szavalmányok gyermekek számára. 1. füz.. Szeged, 1855. Burger Zsigmond. VIII+148+IV p. Későbbi egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban, foltos borítóval, néhány kevés lapon apró foltokkal.
20475.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
Pécsi Mária: A kisház. Ifjúsági regény. (Róna Emy rajzaival.) (Dedikált.) Budapest, 1945. Faust Könyvkiadóvállalat (Világosság Könyvnyomda Rt.) 179 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,[...] Heltai Lászlónak szeretettel, Maris néni. Aranyozott gerincű, illusztrált félvászon kiadói kötésben. Jó példány. Hozzá tartozik: Perényi József Pécsi Mária elbeszélő művei. Irodalomtörténeti tanulmány. (Dedikált.) Budapest, 1933. Csáthy Ferenc Egyetemi Könyvkereskedés és Irodalmi Vállalat Rt. (M. T. I. Rt. ny.) 35 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Kedves Lacikámnak, - az éhenhaló íróm Pécsi Mária. Az első fedőborító belső oldalán apró tintafolt. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
20476.

Pécsi Mária: A kisház. Ifjúsági regény. (Róna Emy rajzaival.) (Dedikált.) Budapest, 1945. Faust Könyvkiadóvállalat (Világosság Könyvnyomda Rt.) 179 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,[...] Heltai Lászlónak szeretettel, Maris néni". Aranyozott gerincű, illusztrált félvászon kiadói kötésben. Jó példány. Hozzá tartozik: Perényi József Pécsi Mária elbeszélő művei. Irodalomtörténeti tanulmány. (Dedikált.) Budapest, 1933. Csáthy Ferenc Egyetemi Könyvkereskedés és Irodalmi Vállalat Rt. (M. T. I. Rt. ny.) 35 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Kedves Lacikámnak, - az éhenhaló íróm Pécsi Mária". Az első fedőborító belső oldalán apró tintafolt. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft