Könyvek: Mesekönyvek, ifjúsági irodalom

Tételek száma: 35

Petőfi Sándor: János vitéz. Róna Emy rajzaival. Bp., 1951, Ifjúsági Könyvkiadó, 128 p. + 7 t. (színes képtáblák). Oldalszámozáson belül számos szövegközi és egészoldalas illusztrációval. Róna Emy Petőfi-illusztrációinak első kiadása! Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval, de összességében jó állapotban
20477.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Horgas Béla: Sárpogácsa. [Gyermekversek.] (Stuiber Zsuzsa rajzaival.) Budapest, 1978. Móra Ferenc Könyvkiadó (Dürer Nyomda, Békéscsaba). 34 + [6] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Sárpogácsámat szeretettel ajánlom Tóth Ritának: Horgas Béla. 1975. VI. 1. Oldalszámozáson belül Stuiber Zsuzsa színes rajzaival. Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.
20478.

Horgas Béla: Sárpogácsa. [Gyermekversek.] (Stuiber Zsuzsa rajzaival.) Budapest, 1978. Móra Ferenc Könyvkiadó (Dürer Nyomda, Békéscsaba). 34 + [6] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Sárpogácsámat szeretettel ajánlom Tóth Ritának: Horgas Béla. 1975. VI. 1". Oldalszámozáson belül Stuiber Zsuzsa színes rajzaival. Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Családi Kör. Képes ifjúsági és gyermeklap. Szerkeszti: Teleky Dezső. [Megjelenik havonta kétszer.] I. évfolyam, 2. szám. (1928. január 15.) [Brassó] Braşov, 1928. (Grünfeld Vilmos és Társai ny.) [33]-62 p. Oldalszámozáson belül szövegközti rajzokkal és fényképekkel illusztrált ifjúsági folyóirat. Szerzőgárdájában erdélyi magyar ifjúsági írók: Krüzselyi Erzsébet (Erzsike néni). Farczádi Sándor, G. Halmágyi Mária. Győri Ernő, Kacsó Sándor, Somlyói Eller Gizella. Gál Lajosné, Balla Ilona, Halász Gyula, Schenk Gyula. Reithofer Jenő, Kollár Gusztáv rajzaival. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
20479.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Halil Ben a kincset találó szegény favágó vagy hogyan pusztított el egy egyszerű szolgáló egy egész rablóbandát. Érdekes és tanúlságos történet a régi korból. Budapest, 1904. Biró Albert (Gelléri és Székely ny.) 31 + [1] p. Egy levél tetején kisebb papírhiány, szöveget nem érint. (Magyar mesék és ifjusági olvasmányok könyvtára. 15. szám.) Fűzve, gerincén enyhén sérült, színes kőnyomatú, illusztrált kiadói borítóban.
20480.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Erdei hangverseny (három bolgár mese). Angel Karalijcsev: Kurtafarkú. Lacsezar Sztancsev: Erdei történet. Lila Zacharjeva: Erdei hangverseny. Ford.: Pappné Tarczay Gizella. Sofia, 1959, Bolgarski Hudojnik. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes, sérült, foltos borítóval, kissé sérült fűzéssel.
20481.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
5 db vegyes mesekönyv: Török László: Papamesék.; Megay László - Rékassy Csaba: Hány perced van?; Rákos Sándor: Kisfiú idegenben.; Szép Ernő: Egyszer volt Budán kutyavásár.; Varga Katalin: Gőgös Gúnár Gedeon. Változó állapotban.
20482.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Böszörményi Gyula: Gergő és a bűbájketrec. (Gergő-regények 2. kötet). Bp., 2003, Magyar Könyvklub. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
20483.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Vojtech Kubasta: Mint a hinta leng az inga. M. Sindelárová-Vorisková versei, Vojtech Kubasta rajzaival, Sebő Éva fordításában. Bratislava/Pozsony, 1970, Mladé letá. Az óramutatók meg vannak és működnek! Kiadói haránt alakú félvászon-kötés, karton táblákkal.
20484.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,19
10,00
Geőcze Anna: Viola első táborozása. Bp., én., Athenaeum. M. Geőcze Erzsébet rajzaival. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
20485.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Magyar népmesék. Összevál.: Sándor László. Uzshorod, 1958, Kárpátontúli Területi Kiadó. A fedőlap és a rajzok Kassai A. és Manajlo F. munkái. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval
20486.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Adrienne Thomas: Andrea. Regény fiatal lányok számára. Ford.: Tutsek Anna. Bp.,én.,Singer és Wolfner. A borító és az illusztrációk Benedek Kata munkái. Kiadói félvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval.
20487.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
F. H. Burnett: A kis lord. Elbeszélés az ifjúság számára. Ford.: Nagy Béla. Bp.,én.,Athenaeum. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.
20488.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft