Könyvek: Történelem

Tételek száma: 305

Horváth István: Európa megkísértése. (Dedikált.) [Budapest], (1994). Láng Kiadó (Gyomai Kner Nyomda Rt.) 343 + [1] p. + 4 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Opoczki Istvánnak barátsággal, visszagondolva az együtt töltött nehéz, de nagyon szép évekre. Horváth István. 94. IX. 21. Horváth István (sz. 1943) közgazdász, diplomata, nagykövet visszaemlékezései. A közgazdász szerző 1966-tól a külkereskedelemben dolgozott, 1979-től az MSZMP Gazdaságpolitikai Bizottságának tagja, 1983-tól hágai, 1984-1991 között bonni nagykövet, majd Horn Gyula külpolitikai tanácsadója. Visszaemlékezéseiben az állampárt reformista szárnya mellett áll ki, békés kompromisszumot szorgalmaz a késő Kádár-kor reformista vezetése és az ellenzék között, mindezt pedig bonni perspektívából javasolja. Prov.: Opóczki István, a bonni magyar nagykövetség főszakácsa. Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.
19456.

Horváth István: Európa megkísértése. (Dedikált.) [Budapest], (1994). Láng Kiadó (Gyomai Kner Nyomda Rt.) 343 + [1] p. + 4 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Opoczki Istvánnak barátsággal, visszagondolva az együtt töltött nehéz, de nagyon szép évekre. Horváth István. 94. IX. 21". Horváth István (sz. 1943) közgazdász, diplomata, nagykövet visszaemlékezései. A közgazdász szerző 1966-tól a külkereskedelemben dolgozott, 1979-től az MSZMP Gazdaságpolitikai Bizottságának tagja, 1983-tól hágai, 1984-1991 között bonni nagykövet, majd Horn Gyula külpolitikai tanácsadója. Visszaemlékezéseiben az állampárt reformista szárnya mellett áll ki, békés kompromisszumot szorgalmaz a késő Kádár-kor reformista vezetése és az ellenzék között, mindezt pedig bonni perspektívából javasolja. Prov.: Opóczki István, a bonni magyar nagykövetség főszakácsa. Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Dr. Vecseklőy József: Nemzetgyilkossági kísérlet. Trianon (1919. Párizs). Lakitelek, 1993, Antológia. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19457.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Így láttuk mi. 1939. Márai Sándor, Pálóczi Horváth György, Frey András, Bálint György, Rónai Mihály András, Dallos Sándor és Arz Margit grófnő írásai. Bp., (1939), Cserépfalvi, 212 p. A borító Fenyves Sándor munkája. Kiadói papírkötés, sérült, javított borítóval és gerinccel, helyenként kissé sérült lapszélekkel, kissé foltos lapokkal, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
19458.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Tábori Kornél: Titkosrendőrség és Kamarilla. Akták - adatok a bécsi titkos udvari és rendőrségi levéltárból. Marczali Henrik bevezetőjével. Bp., 1921, Athenaeum, 288 p. Szövegközi és egészoldalas reprodukciókkal. Kiadói papírkötés, erősebben sérült állapotban, a borítón és a címlapon ázásnyommal, az elülső és hátsó borító, ill. a lapok egy része elvált a fűzéstől.
19459.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Rákosi Viktor: Korhadt fakeresztek. Képek a magyar szabadságharcból. Ötödik kiadás. Bp., Singer és Wolfner, 1909. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben. Jó állapotban
19460.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Edward Gibbon. A római birodalom hanyatlásának és bukásának története I. kötet 2. füzet. Pest, 1868. Ráth Mór. 145-303 p + IV. Kiadói, sérült papírkötésben, szétvált fűzéssel.
19461.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
19462.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
Deák Ágnes: Zsandáros és policzájos idők. Államrendőrség Magyarországon, 1849-1867. Bp., 2015, Osiris. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19463.

Deák Ágnes: "Zsandáros és policzájos idők". Államrendőrség Magyarországon, 1849-1867. Bp., 2015, Osiris. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
19464.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Bagyó János: Gr. Széchenyi István közlekedésügyi reformja és tevékenysége. Bp., 1913, Athenaeum, 191 p. Átkötött kopott félvászon-kötés.
19465.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Horn Gyula: Azok a kilencvenes évek... A szerző, Horn Gyula miniszterelnök (1932-2013) által dedikált! Bp., 1999, Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19466.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Tarsolylemezek. A honfoglaló elit kincsei. Kiállítási katalógus. Szerk.: dr. Virágos Gábor. Bp., 2022, Magyar Nemzeti Múzeum, 135 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19467.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft