Könyvek: Történelem

Tételek száma: 305

Queen Alexandras Christmas Gift Book. Photographs from my Camera. To be Sold for Charity. London, 1908, The Daily Telegraph, 1 t +4 p.+16 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t.+16 (fotók kartonon, előttük feliratozott hártyapapírral) t. Nagyon gazdag fekete-fehér képanyaggal. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval.
19408.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
19409.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
I. Tóth Zoltán: Az erdélyi román nacionalizmus első százada. 1697-1792. DEDIKÁLT! Bp., 1946., Teleki Pál Tudományos Intézet, (Athenaeum), 412+2 p.+ 4 t. Kiadói papírkötés, javított, pótolt, foltos borítóval, laza fűzéssel, ceruzás bejelölésekkel.   I[nokai] Tóth Zoltán (1911-1956) történész, akadémikus, az ELTE Történettudományi Karának dékánja, az 1956-os forradalom mártírja által Dr. Zajzon Béla (1905-1952) ügyvéd (főügyész) részére DEDIKÁLT, dátumozott (1946. X. 5.) példány!
19410.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
9
Sisi képeskönyve. Összeáll.: Szabó Margit. Az összeállító által DEDIKÁLT példány! hn., 2007, Aquincum Kiadó. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
19411.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Gudenus János József: A magyarországi főnemesség XX. századi genealógiája. III-IV. köt. [5 kötetben teljes]. Bp., 1998, Heraldika. Kiadói kartonált papírkötés.
19412.

Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,86
16,18
19413.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Domanovszky Sándor: Magyar Művelődéstörténet. I.: Ősműveltség és középkori kultúra. Bp., 1939 Magy. Történelmi Társ. [Révai]. 636p. Kiadói, aranyozott, bordázott gerincű kissé kopott félbőr kötésben
19414.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Sévigné, Madame de [Marie de Rabutin-Chantal, marquise de Sévigné] Lettres de Mme de Sévigné. Précédées dune notice sur la vie et du traité sur le style épistolaire de Madame de Sévigné. Par M. Suard. Paris, 1866. Libraire de Firmin Didot Freres, Files et Companie - Imprimerie de lInstitut. 1 t. (címképen a szerző acélmetszetű mellképe) + 651 + [1] p. Marie de Rabutin-Chantal (1626-1696), Sévigné márkijának özvegye, francia nemesi családból származó írónő, a XVII. század egyik legjelentősebb levelezője. A gondos nevelésben részesült arisztokrata hölgy hamar megözvegyült, a párizsi udvarba is bejáratos márkiné hol bretagne-i kastélyában, hol az udvarban tartózkodva nevelte gyermekeit. A francia udvar pletykáiról, a mindennapi életről lebilicselően, csipkelődő módon levelező írónő hosszú élete során 1600-nál is több levelet írt, eleinte arisztrokrata levélpartnereihez, később, Provance-ba házadosodó lányához. A csiszolt stílusáról és életmódtörténeti részleteiről nevezetes írónő leveleit már 1697-től elkezdték kiadni, a teljes kiadásra azonban csak III. Napóleon császársága idején, 1862-1867 között került sor. Kiadványunk a teljes korpuszból a legjellegzetesebb leveleket adja közre, 318 levelet az 1655-1696 közötti időszakból. A levélválogatás előtt alapos bevezető életrajzi esszé, valamint rövid tanulmány Madame de Sévigné episztoláinak stílusművészetéről. Aranyozott, vaknyomásos, enyhén sérült gerincű korabeli egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
19415.

Sévigné, Madame de [Marie de Rabutin-Chantal, marquise de Sévigné] Lettres de Mme de Sévigné. Précédées d'une notice sur la vie et du traité sur le style épistolaire de Madame de Sévigné. Par M. Suard. Paris, 1866. Libraire de Firmin Didot Freres, Files et Companie - Imprimerie de l'Institut. 1 t. (címképen a szerző acélmetszetű mellképe) + 651 + [1] p. Marie de Rabutin-Chantal (1626-1696), Sévigné márkijának özvegye, francia nemesi családból származó írónő, a XVII. század egyik legjelentősebb levelezője. A gondos nevelésben részesült arisztokrata hölgy hamar megözvegyült, a párizsi udvarba is bejáratos márkiné hol bretagne-i kastélyában, hol az udvarban tartózkodva nevelte gyermekeit. A francia udvar pletykáiról, a mindennapi életről lebilicselően, csipkelődő módon levelező írónő hosszú élete során 1600-nál is több levelet írt, eleinte arisztrokrata levélpartnereihez, később, Provance-ba házadosodó lányához. A csiszolt stílusáról és életmódtörténeti részleteiről nevezetes írónő leveleit már 1697-től elkezdték kiadni, a teljes kiadásra azonban csak III. Napóleon császársága idején, 1862-1867 között került sor. Kiadványunk a teljes korpuszból a legjellegzetesebb leveleket adja közre, 318 levelet az 1655-1696 közötti időszakból. A levélválogatás előtt alapos bevezető életrajzi esszé, valamint rövid tanulmány Madame de Sévigné episztoláinak stílusművészetéről. Aranyozott, vaknyomásos, enyhén sérült gerincű korabeli egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
[Podhradczky József (1795-1870)] Podhradczky, Josephus: Magistri Simonis de Kéza de originibus et gestis Hungarorum libri duo. Post binas Alexii Horányi Editiones Tertiam Ad Manuscriptorum, et Typis vulgatorum Codicum, atque Diplomatum fidem exactam. In Lucem emittit - -. Budae, 1833., Landerer Anna, XXIII+1+111p. Latin nyelven. Átkötött modern egészvászon-kötés, sérült, hiányos címlappal, egy lap sarkán hiánnyal (17/18.), a címlapon névbejegyzésekkel.
19416.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Kovács Lajos: A Békepárt a magyar forradalomban. Válaszul Irányi Dániel röpiratára. Budapest, 1883. Révai Testvérek kiadása (Rudnyánszky A. ny.) 130 p. Egyetlen kiadás. Kovács Lajos (1812-1890) politikus, publicista, Széchenyi István feltétlen híve, 1848 második felében közmunka- és közlekedésügyi miniszter. A politikai pályáját Erdélyben megkezdő Kovács Lajos 1848-1849-ben a radikális forradalmiságot, a republikanizmust, a Béccsel való végleges szakítást kerülő politikai irányzat, az úgynevezett Békepárt híve. Az Országos Honvédelmi Bizottmány időszaka alatt természetesen elismerte Kossuth Lajos vezető szerepét, de a függetlenségi szemléletű, radikális publicistákkal (Irányi Dániel), illetve kormánybiztosokkal (Madarász László) szemben állt. A hivatalosan párttá soha nem szerveződő - Kemény Zsigmond, Kazinczy Gábor és Kovács Lajos fémjelezte - Békepárt és az egyre radikálisabbá váló Kossuth-hívek közötti viszony a kormány Debrecenbe költözését követően mérgesedett el. Politikai vitairatunk érdekes bepillantást nyújt a szabadságharc politikai belharcaiba. A címoldalon és az ajánlás oldalán régi tulajdonosi bejegyzés, a címoldalon és verzóján régi tulajdonosi bélyegzés. Szentkirályi K 82.6. Korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
19417.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Kristó Gyula: A magyar állam megszületése. Szeged, 1995, Szegedi Középkorász Műhely. Első kiadás. Kiadói papírkötés, az előzéklapon ex libris-szel.
19418.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
19419.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft