Könyvek: Történelem

Tételek száma: 305

Farkas Emőd: Magyarország nagyasszonyai. III. köt. Nemes Mihály illusztrációival. Bp.,én., Wodianer F. és Fiai. Kiadói aranyozott, festett dombornyomásos egészvászon-kötés, kopott borítóval, laza fűzéssel, volt könyvtári példány.
19552.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Régi okiratok és levelek tára. Havi folyóirat az irodalom és történelem köréből. Alapította és Debrecen sz. kir. város tanácsának támogatásával kiadja dr. Kardos Samu. Főmunkatársak Ujhely Géza és Zoltai Lajos. 1905. I. évfolyam 1. füzet (október) 1906. II. évfolyam. 5-6. (8-9) füzet Kissé sérült papírborítóval
19553.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Kemény G. Gábor: A magyar nemzetiségi kérdés története. 1. rész: A nemzetiségi kérdés a törvények és tervezetek tükrében, 1790-1918. Bp., 1947, Gergely R. Rt. A szerző által DEDIKÁLT példány. Kiadói sérült papírkötésben, aláhúzásokkal, bejegyzésekkel.
19554.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
19555.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Queen Victoria compiled by Richard Tames. Jackdaw N. 131. London, Jackdaw, 1 t. + 1-4, 6-8. t. +4+1 t. Angol nyelven. Kiadói sérült papírmappában, egy tábla hiánnyal.
19556.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Torro, Guiditta: Guiditta Torro Bibliografia sugli avvenimenti ungheresi del 1848-49. Roma, 1948. Magyar Akadémia. 63p. Sérült papírborítóval
19557.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
John Gloag: The American Nation. A short history of the United States. London,(1942), Cassel and Co. Angol nyelven. Kiadói kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel.
19558.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Herodotos történeti könyvei I. és II. kötet. Fordította, bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta Geréb József. Görög és Latin Remekírók. Bp., 1892-1893, Franklin. Kiadói papírkötés,, sérült és hiányos gerinccel, sérültt borítóval, kissé sérült kötéssel, néhány kevés lap széle kissé foltos, II. kötetben néhány lap szélén apró szakadással. Csak az első és második kötet!
19559.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
A Felső-Magyarországi Múzeum-Egylet nyolczadik évkönyve. Szerk. Dr. Stöhr Antal. Kassa, 1887. Kosch és Scharf. 65 p. Kiadói papírkötésben Benne Kassa városról, a festmény esztétikai értékéről szóló cikk
19560.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
A Felső-Magyarországi Múzeum-Egylet hetedik évkönyve. Szerk. Dr. Stöhr Antal. Kassa, 1885. Kosch és Scharf. 86 p. Kiadói papírkötésben Benne Kassa városról, Könyv és oklevéltárról szóló cikk
19561.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Gál István (szerk.): Ungarn im Donauraum. Ungarn-Bücherei Band 1. Bp.-Lipcse, 1943, Danubia. Német nyelven. Kiadói félvászon kötésben, 1 kihajtható térkép melléklettel, kissé foltos belső kötéétáblákkal, előzék- és szennylappal..
19562.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
László Gyula: Őstörténetünk. Bp., 1983, Tankönyvkiadó. Második kiadás. Kiadói papírkötés.
19563.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft