Könyvek: Történelem

Tételek száma: 305

Bartha Antal: I. István király. [Ismertető füzet]  Bp., 1983. Hazafias Népfront Országos Tanácsa (Petőfi Nyomda, Kecskemét). 14 + (1) p. .
19600.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Inczédi Pál naplója 1660-1697. - Késmárki Névtelen nemes naplója 1682-1683. - Szakál Ferencz naplója 1698-1718. - Vizaknai Briccius György naplója 1693-1717. Jegyzetekkel és oklevéltárral ellátva Kiadják Szabó Károly és Szilágyi Sándor. Pest, 1860. Pfeifer Ferdinánd. [4] + 131 p. Történeti emlékek a Magyar Nép községi és magán életéből. II. kötet. Modern, keménytáblás papírkötésben, az eredeti papírboríték részben felhasználva, kissé foltos lapokkal
19601.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Adriano Capelli: Lexicon Abbreviaturarum. Wörterbuch lateinischer und italienischer Abkürzungen, wie sie in Urkunden und Handschriften besonders des Mittelalters gebräuchlich sind, dargestellt in über 14000 Holzschnittzeichen. Lipcse, 1928, Weber. 2. kiadás. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötésben, hátsó szennylap feltehetően hiányzik, máskülönben jó állapotban..
19602.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Gulyás Pál szerk: Magyar életrajzi lexikon. Szinnyei József: Magyar írók élete és munkái kiegészítő sorozata. Bp., 1926.1 kötet 1-4 füzetek. Aáchs-Anker. Fűzve, kiadói papírborítóval, sérülésekkel
19603.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Juhász Attila: Remeg a Föld és az ember. Arad, 1940. ,,Vasárnap irodalmi és nyomdai műintézet. 48 p. + 1 térkép (kihajtható). Juhász Attila földtani témájú ismeretterjesztő írása a Romániát 1940 novemberében megrázó földrengések alkalmából készült, oldalszámozáson belül fényképekkel és ábrákkal illusztrálva. A földrengéssorozat legjelentősebb rengése 1940. november 20-án történt, Bukarestben és a Regátban jelentős károkat okozott, de érezhető volt még Orsovánál és Erdélyben is. Színes, illusztrált, enyhén sérült, kissé foltos kiadói borítóban, első borítólapján az ár felülragasztásával.
19605.

Juhász Attila: Remeg a Föld és az ember. Arad, 1940. ,,Vasárnap'' irodalmi és nyomdai műintézet. 48 p. + 1 térkép (kihajtható). Juhász Attila földtani témájú ismeretterjesztő írása a Romániát 1940 novemberében megrázó földrengések alkalmából készült, oldalszámozáson belül fényképekkel és ábrákkal illusztrálva. A földrengéssorozat legjelentősebb rengése 1940. november 20-án történt, Bukarestben és a Regátban jelentős károkat okozott, de érezhető volt még Orsovánál és Erdélyben is. Színes, illusztrált, enyhén sérült, kissé foltos kiadói borítóban, első borítólapján az ár felülragasztásával.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
19606.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
19607.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
19608.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
Fáy András: Adatok Magyarország bővebb ismertetésére. (Hasonmás.) (Budapest, 1943. Első Magyar Általános Biztosító Társaság - Posner Grafikai Műintézet Rt.) [6] + 88 p. + 7 t. (kihajtható népesedési táblák). Fáy András (1786-1864) reformkori nemzetgazda (közgazdász), író, a nemzet mindenese az 1840-es években tett javaslatot egy életbiztosító alapítására, azonban belátta, hogy az intézmény felállítását komoly kutatásoknak kell megelőznie. A mintegy tíz évnyi adatgyűjtést követően ebben a munkában egy másfél milliós tömeget felmérő népesedési (születési és halálozási) minta alapján hat osztályba sorolja Magyarország településeit. A hazai statisztikai felmérés egyik fontos alapozó művének hasonmás kiadása. Fűzve, keretdíszes kiadói borítóban. Jó példány.
19609.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
19610.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Dr. Balanyi György: Világpolitika. A világtörténet legújabb fejezete (1871-1914). Kultura és Tudomány. Bp., 1918, Franklin-Társulat, 274 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, ex libris-szel.
19611.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Blaskovich Lajos:  Őshaza és Kőrösi Csoma Sándor célja. Kőrösi Csoma Sándor halálának 100. évfordulóján. [Budapest], (1942). Stádium Sajtóvállalat Rt. 1 t. (címkép) + 230 p. + 7 t. Első kiadás. Blaskovich Lajos őstörténeti tanulmányában a hun-magyar rokonság mellett érvel, illetve méltatja a hunok történelemformáló erejét. Őstörténeti munkánk a Pilis-hegység őstörténeti kultuszának egyik első kidolgozása. Az előzékeken, az első nyomtatott oldalon és a címoldalon régi tulajdonosi bélyegzések. Néhány oldalon aláhúzások. Illusztrált kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
19612.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft