Könyvek: Történelem

Tételek száma: 305

19625.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
19626.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
19627.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Erdei K.-Keveházi K. (szerk.): Ecsedi Báthory István meditációi Budapest, 1984 MTA. 312. Kiadói papírborítóval 800 pld!
19629.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
19630.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Levéltári Közlemények. A Magyar Országos Levéltár folyóirata. 1923 . teljes évfolyam 2 db száma: I. évf 1-2., 3-4 szám, 1 . Szerk. Csánki Dezső, Bp. 1923, Magyar Országos Levéltár..Egészvászon kötésben eredeti borítók a végére kötve
19631.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
11 db különböző kis nyomtatvány. könyv, különlenyomat, Történelmi, vallási, helytörténeti témában
19632.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Rákóczi emlékkönyv halálának kétszázéves fordulójára. I-II. kötet. Szerk.: Lukinich Imre. Gróf Mikes János előszavával. Bp., [1935], Franklin-Társulat. Szövegközi és egészoldalas képekkel illusztrálva, színes reprodukciókkal, facsimile mellékletekkel. Kiadói egészvászon-kötés, hiányzó gerincekkel pecsételt ex librissel
19633.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
19634.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Levéltári Közlemények. A Magyar Országos Levéltár folyóirata. 1942-1945. 20-23. évfolyam. Szerk. Sinkovics István. Bp. 1942-1945, Magyar Országos Levéltár. IV, 424 l. Kiadói papírborítóban,apró sérüléssel. felvágatlan példány.
19635.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Horváth István - Heltai András: A magyar-német játszma. Emlékezés és dokumentumok. (Dedikált.) (Budapest, 2015). Corvina Kiadó (Szekszárdi Nyomda Kft.) 311 + [1] p. + 12 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Opotzky Istvánnak, a régi együtt töltött évek emlékére; szeretettel ajánlom e könyvet történelmünk ezen izgalmas időszakáról. Barátsággal, Horváth István. 2016 november. Horváth István (sz. 1943) közgazdász, külkereskedő, bonni nagykövet 1984-1991 között. A volt nagykövettel készített nagyinterjú a rendszerváltozáshoz vezető folyamatot a maga gazdaságpolitikai, belpolitikai és diplomáciai összetettségében érzékelteti. Kötetünk második része számos ,,szigorúan titkos besorolású levelet közöl, melyek a szovjet szövetségi rendszerben élő, de gazdasági válságba jutott Magyarország óvatos nyugati nyitásának témájában születtek, de kiemelt érdekességűnek mondható a rendszerváltást közvetlenül megelőző, belpolitikai természetű Antall József-Grósz Károly levélváltás is. Prov.: Opotzky István, a bonni magyar nagykövetség főszakácsa. Kiadói kartonkötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
19636.

Horváth István - Heltai András: A magyar-német játszma. Emlékezés és dokumentumok. (Dedikált.) (Budapest, 2015). Corvina Kiadó (Szekszárdi Nyomda Kft.) 311 + [1] p. + 12 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Opotzky Istvánnak, a régi együtt töltött évek emlékére; szeretettel ajánlom e könyvet történelmünk ezen izgalmas időszakáról. Barátsággal, Horváth István. 2016 november''. Horváth István (sz. 1943) közgazdász, külkereskedő, bonni nagykövet 1984-1991 között. A volt nagykövettel készített nagyinterjú a rendszerváltozáshoz vezető folyamatot a maga gazdaságpolitikai, belpolitikai és diplomáciai összetettségében érzékelteti. Kötetünk második része számos ,,szigorúan titkos'' besorolású levelet közöl, melyek a szovjet szövetségi rendszerben élő, de gazdasági válságba jutott Magyarország óvatos nyugati nyitásának témájában születtek, de kiemelt érdekességűnek mondható a rendszerváltást közvetlenül megelőző, belpolitikai természetű Antall József-Grósz Károly levélváltás is. Prov.: Opotzky István, a bonni magyar nagykövetség főszakácsa. Kiadói kartonkötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
4 db II. világháborúval kapcsolatos, angol nyelvű könyv: Norman Rich: Hitlers War Aims. Ideology, the Nazi State, and the Course of Expansion.; Norman Davies: Europe at War 1939-1945.; Peter Batty: The House of Krupp.; Filip Müller: Eyewitness Auschwitz. Three Years in the Gas Chambers. Kiadói papírkötés, vegyes állapotban.
19637.

4 db II. világháborúval kapcsolatos, angol nyelvű könyv: Norman Rich: Hitler's War Aims. Ideology, the Nazi State, and the Course of Expansion.; Norman Davies: Europe at War 1939-1945.; Peter Batty: The House of Krupp.; Filip Müller: Eyewitness Auschwitz. Three Years in the Gas Chambers. Kiadói papírkötés, vegyes állapotban.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft