Könyvek: Történelem

Tételek száma: 305

Vay Dániel, gróf: Magyarország története. I. és III. kötet. (a II. hiányzik)  [Debrecen], 1888-1889. Debreczeni Ellenőr. 394 l. 2 sztl. lev.; 464 l. 2 sztl. lev. Az első kötetből a címkép hiányzik, amásorik kötet előzéklapján ceruzás firkák. Egységes korabeli félvászon-kötésben, az első kötet gerince sérült. Ritka
19360.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Hóman Bálint - Szekfű Gyula: Magyar történet. 1-8. köt. (3. kötet hiányzik!) Bp., [1928], Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Első kiadás! Egységes kiadói félbőr kötésben, kopásokkal, 8. kötet gerince sérült.
19361.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Prutz, Hans: Kaiser Friedrich I. 1-2. kötet (3 kötetben teljes) Erster Band: 1152-1165. Zweiter Band: 1166-1177. Danzig, 1871. Kasemann. Korabeli aranyozott, egységes félbőr kötésben. Gombos Ferenc Albin (1873-1938) történész ex librisével és autográf tulajdonosi bejegyzésével 452+ 382p. .
19362.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Albrechts von Wallenstein, des Herzogs von Friedland und Mecklenburg, ungedruckte, eigenhändige vertrauliche Briefe und amtliche Schreiben aus den Jahren 1627 bis 1634 an Arnheim, Aldringen, Gallas, Piccolomini, Tilly nebst dem Briefwechsel mit Kaiser Ferdinand II., König Ferdinand III., Kurfürsten Maximilian I., Trautmannsdorff, Eggenberg, Werdenberg u.a. Mit einer Charakteristik des Lebens und der Feldzüge Wallensteins. Zweiter Theil. Herausgegeben von Friedrich Förster. Berlin, 1829, G. Reimer. Német nyelven. 1 kihajtható táblával. Aranyozott gerincű egészvászon-kötés, gerince kissé sérült, borítón kopásnyomokkal, belső kötéstáblán 1903-as datálású ex librissel, foltos címlappal, helyenként kissé foltos lapokkal.
19363.

Albrechts von Wallenstein, des Herzogs von Friedland und Mecklenburg, ungedruckte, eigenhändige vertrauliche Briefe und amtliche Schreiben aus den Jahren 1627 bis 1634 an Arnheim, Aldringen, Gallas, Piccolomini, Tilly nebst dem Briefwechsel mit Kaiser Ferdinand II., König Ferdinand III., Kurfürsten Maximilian I., Trautmannsdorff, Eggenberg, Werdenberg u.a. Mit einer Charakteristik des Lebens und der Feldzüge Wallenstein's. Zweiter Theil. Herausgegeben von Friedrich Förster. Berlin, 1829, G. Reimer. Német nyelven. 1 kihajtható táblával. Aranyozott gerincű egészvászon-kötés, gerince kissé sérült, borítón kopásnyomokkal, belső kötéstáblán 1903-as datálású ex librissel, foltos címlappal, helyenként kissé foltos lapokkal.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Delbrück, Hans: Schulthess Europäischer Geschichtskalender. Neue Folge. Neunter Jahrgang 1893. (Der ganzen Reihe XXXIV. Band.) Herausgegeben von - - . München, 1894, C. H. Becksche Verlagsbuchhandlung, X+400 p. Német nyelven. Átkötött félbőr-kötésben, kissé sérült, kopott gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban, intézményi bélyegzőkkel, a 170. oldaltól kezdve néhány helyen szövegkiemelős jelölésekkel.
19364.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
[Fekete Zsigmond]: A magyar faj és művelődés eredete. I-II. füzet.  Budapest, 1888-1889. Révai Leo bizománya (Athenaeum Rt. könyvnyomdája). [4] + 119 + [1] p.; [125]-293 + [1] p.; Egyetlen kiadás. Nyelv- és őstörténeti értekezés. Két kötetben, összesen 5 füzetben teljes. Kiadói sérült papírborítóval II, kötet utolsó két lapján szakadás, hátsó borító nélkül. Finnugor rokonságot elvető, török, perzsa rokonság mellett érvel. Ritka!
19365.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Hitler, Adolf: Mein Kampf. Zwei Bände in einem Band. Ungekürzte Ausgabe. [Harcom. A teljes mű egy kötetben.] München, 1933, Verlag Franz Eher Nachfolger G.m.b.H. (Leipzig, Spamer A.G.-ny.), XXVI+(6)+781+(9) p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötésben, a gerincnél sérült, foltos borítóval, helyenként foltos lapokkal.
19366.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Adolf Hitler: Mein Kampf. Zwei Bände in einem Band. Ungekürzte Ausgabe. München, 1936, Zentralverlag der NSDAP, Frz. Eher Nachf., (M. Müller & Sohn-ny.), 1 (hártyapapírral védett, Hitler portréja, pótolt kép.) t.+III-XXVI+6+781+3 p. Német nyelven. 172-173. Auflage. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval, a címlap utáni lap foltos (V/VI.)
19367.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
19368.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Kroetz, Robert, und Rudulf Jung : Reichsparteitag der Ehre  Diessen/Ammersee, , 1936 Raumbild-Verlag Otto Schoenstein, 100 fénykép melléklettel, a hozzá adott szemüveg nélkül: Kiadói vászonkötésben / With many photos but without the googles
19369.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Hoffmann, Heinrich (szerk.): Hitler baut Grossdeutschland. Im Triumph von Königsberg nach Wien. Herausgeber Heinrich Hoffmann, Reichsbildberichterstatter der NSDAP. Geleitwort von Hermann Esser. Berlin, 1938, Zeitgeschichte-Verlag. 1-50. ezer (első kiadás). Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötésben, kiadói szakadt papír védőborítóval, foltos előzék- és címlappal, helyenként kissé foltos lapokkal. Tételhez tartozik: Zeitgeschichte-Verlag illusztrált reklám szórólapja Hitlert Heinrich Hoffmann fotóival bemutató náci propaganda kiadványokról és a Hitler in seiner Heimat c. könyv kitöltetlen megrendelőlapja.
19370.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Hitler, Adolf: Mein Kampf. (My Struggle.) Unexpurgated Edition, Two Volumes in One. First Volume: A Retrospect. Second Volume: The National Socialist Movement. Bombay, (1990). Jaico Publishing House (Printed by Prabhat Printers.) 566 + [2] p. + 7 t. (kétoldalas). Adolf Hitler, a későbbi nemzetiszocialista vezér politikai manifesztuma nagyját landsbergi fogsága idején vetette papírra, melyet a müncheni sörpuccsban való részvétele miatt róttak ki rá. A nácizmus minden jelentős elemét magába foglaló mű (a fajelméletet, antiszemitizmust, az élettér-elméletet, a propaganda jelentőségnek felismerését hangsúlyozó manifesztum) első kiadása eredeti nyelven 1925-ben jelent meg, folytatása 1927-ben; a két munkát az 1930-as évek elejétől egybekötve adták ki. A munka rövidített angol kiadása Hitler birodalmi kancellárrá választása évében, 1933-ban jelent meg, első teljes angol kiadása 1939 tavaszán. Példányunk angol szövege (a fordító előszava alapján) vélhetően az 1945 előtt megjelent négy nagyobb, teljes angol fordítás egyikén alapszik, ám a táblákon elhelyezett képanyag és kísérő szövege későbbi kiegészítésnek tűnik, nem különben a hitleri társadalomelméletet elítélő, a hátsó borítón elhelyezett fülszöveg, mely szintén utólagos látószögből íródott. Indiai kiadásunk copyrightja 1988-ból való, példányunk a harmadik utánnyomásból származik. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült, javított, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.
19371.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft