Könyvek: Történelem

Tételek száma: 305

Jászi Oszkár: A nemzeti államok kialakulása és a nemzetiségi kérdés. [Bp.,1912, Grill Károly], XVI+544 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, címlaphiánnyal.
19444.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
B. Kalavszky Györgyi - Illésfalvi Péter: Horthy Miklós élete képekben. [Nagykovácsi, 2007], Puedlo Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
19445.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Hermann Róbert - Kincses Katalin Mária: Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc korabeli ábrázolásokon II. Arcképek és zsánerek. A Hadtörténeti Múzeum Képzőművészeti Gyűjteményének műtárgykatalógusa. Bp., 2012, Hadtörténeti Intézet és Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar és német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
19446.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Stout, Nancy, Rigau, Jorge: Havana la Habana: .New, York, 1994. Havanna kulturális és építészeti történetét ihletett fényképek idézik fel, amelyek a város stílusainak figyelemreméltó változatosságát mutatják be: az arisztokrata otthonok akadémikus klasszicizmusát, a rokokó lakótereket, az art deco és szecessziós épületeket, a híres El Tropicana-t és a stílus ötvözetét. a Columbus temető. Angol és spanyol szöveggel. Kiadói kartonált papírkötésben, kartonált védőborítóval, ajándékozási bejegyzéssel
19447.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
19448.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
19449.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Levéltárak-kincstárak - Források Magyarország levéltáraiból Bp., 1998. Magyar Levéltárosok Egyesülete. Kiadói egészvászon-kötésben, papír védőborítóban
19450.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
Kiss István, R[ugonfalvi]: Az utolsó nemesi felkelés. A századik évfordulója emlékére több vármegye megbizásából szerkeszti --. II. kötet Bp. 1911.Szerzői. Benkő Gyula. VIII + 408 l + 5 t. Kiadó, sérült papírkötésben, fűzésnél szétvált.
19451.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Dávid Zoltán: Az 1598. évi házösszeírás. Bp., 2001, Központi Statisztikai Hivatal Levéltára, 756 p. Kiadói kartonált papírkötés.
19452.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Hegyaljai Kiss Géza: Nagyasszonyok a magyar reformációban I. (Dedikált.) Budapest, 1924. Bethlen Gábor Irodalmi és Nyomdai Rt. 69 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Asztalos Miklósnak őszinte nagyrabecsüléssel Hegyaljai Kiss Géza. A Hegyaljai Kiss Géza (1893-1966) református lelkész által összeállított életrajz-gyűjteményben Károlyi Zsuzsanna királyasszony, Lorántffy Zsuzsanna, Bornemisza Anna, Bethlen Kata fejedelemasszonyok és Árva Bethlen Kata grófnő életrajza. Példányunk fűzése meglazult, fedőborítói elválófélben a könyvtesttől. (Bethlen könyvtár, 7. szám.) Prov.: Asztalos Miklós. [Asztalos Miklós (1899-1986) író, történész, 1925-től a népi értelmiséget szervező Bartha Miklós Társaság alapítója és elnöke, az Erdélyi Férfiak Egyesülete Jancsó Benedek Társaságának egyik vezetője, később forgatókönyvíró, a második világháború után kitelepített.] Fűzve, színes, illusztrált, sérült, hiányos gerincű kiadói fedőborítóban.
19453.

Hegyaljai Kiss Géza: Nagyasszonyok a magyar reformációban I. (Dedikált.) Budapest, 1924. Bethlen Gábor Irodalmi és Nyomdai Rt. 69 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Asztalos Miklósnak őszinte nagyrabecsüléssel Hegyaljai Kiss Géza". A Hegyaljai Kiss Géza (1893-1966) református lelkész által összeállított életrajz-gyűjteményben Károlyi Zsuzsanna királyasszony, Lorántffy Zsuzsanna, Bornemisza Anna, Bethlen Kata fejedelemasszonyok és Árva Bethlen Kata grófnő életrajza. Példányunk fűzése meglazult, fedőborítói elválófélben a könyvtesttől. (Bethlen könyvtár, 7. szám.) Prov.: Asztalos Miklós. [Asztalos Miklós (1899-1986) író, történész, 1925-től a népi értelmiséget szervező Bartha Miklós Társaság alapítója és elnöke, az Erdélyi Férfiak Egyesülete Jancsó Benedek Társaságának egyik vezetője, később forgatókönyvíró, a második világháború után kitelepített.] Fűzve, színes, illusztrált, sérült, hiányos gerincű kiadói fedőborítóban.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Gulag-sztori. Rém-kép-regény. Írta és rajzolta: Dancig Szergejevics Baldajev. A Beszélő 1991. augusztus 31-i számának melléklete. [Budapest], 1991. (AB-Beszélő Kiadó Kft. - Szikra Lapnyomda). 21-44 p. Egyetlen kiadás. Dancig Szergejevics Beljajev burját-mongol (szovjet) képzőművész, néprajzkutató családja maga is áldozatául esett a szovjet típusú terrornak, és több tagja megjárta a Gulag megsemmisítőtáborként üzemelő kényszermunkatáborait, a háborús frontszolgálat után a képzőművész maga is a belügyi alakulatokhoz került, tűzoltóként, NKVD-tisztként, börtönőrként is szolgált évtizedekig. A vele készített interjú szerint saját használatra az 1950-es évektől készített feljegyzéseket a Gulag-táborok körülményeiről, az Alekszander Szolzsenyicinnek ajánlott, képkockákba öntött Gulag-beszámoló az 1980-as évek végén készült el. A beszámoló nem alkot összefüggő történetet, a megidézett, szöveggel kísért 76 képkocka a Gulag-táborok működésmódjának velejére világít rá, a lágerrendszer elsődleges célja a bebörtönzöttek megtörése, megfélemlítése, testi és lelki megkínzása és megsemmisítése volt, különös tekintettel a bebörtönzöttek legalsó rétegére, a nép ellenségeinek nevezett politikai elítéltekre, akikre a legsúlyosabb sors várt mind közül. A képkockákon a kínzás-, megalázás- és kivégzésnemek végtelen változatosságú példái sorakoznak, a csoportos nemi erőszaktól az elfűrészelésig, a megfullasztásig, a testüregi kínzásokig, a nyomdafestéket nem tűrő összetételű erőszakos étrendig és tovább. A képkockák a lágerek sajátos fordított hierarchiáját is bemutatják; a legsúlyosabban emberellenes magatartást gyakran nem is a lágerőrség követte el, hanem a lágerőrség jóváhagyásával a táborok felső kasztja, a köztörvényes elítéltek, akik számára a politikai elítéltek ellen elkövetett minden erőszakforma engedélyezve volt. A Beszélő periodika beszámolója szerint az egykori börtönőr, néprajzkutató és képzőművész Baldajev korábban soha nem publikálta az anyagot, Beszélő-beli megjelenése tehát világpremier; mindez akkor is fennáll, ha a teljes kollekciónak csak két-ötödét, 76 feliratozott képet tartalmaz a lapszám, ám belőlük is feltárul a szovjet típusú lágerek pokoli belső világa. A címoldalon régi ajándékozási bejegyzés. Fűzés nélkül. Jó példány.
19454.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
38
Tatay Sándor: Bujdosásunk története. Regény. Kondor Lajos rajzaival. (Dedikált.) Budapest, 1967. Móra Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). 236 + [4] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Vámos Lacikának sok szeretettel: [...] 1968. XI. 19. Tatay Sándor. Tatay Sándor (1910-1991) badacsonyi ifjúsági regénye a második világháborús front elől megszökő két erdélyi katonanövendék sorsát követi nyomon. Kondor Lajos rajzával illusztrált, enyhén sérült gerincű kiadói vászonkötésben, védőborító nélkül.
19455.

Tatay Sándor: Bujdosásunk története. Regény. Kondor Lajos rajzaival. (Dedikált.) Budapest, 1967. Móra Könyvkiadó (Zrínyi Nyomda). 236 + [4] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Vámos Lacikának sok szeretettel: [...] 1968. XI. 19. Tatay Sándor". Tatay Sándor (1910-1991) badacsonyi ifjúsági regénye a második világháborús front elől megszökő két erdélyi katonanövendék sorsát követi nyomon. Kondor Lajos rajzával illusztrált, enyhén sérült gerincű kiadói vászonkötésben, védőborító nélkül.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft