Wilhelm Fraenger: Hieronymus Bosch. Ford: Dávid Gábor Csaba. Lutz Braun felvételeivel és Patrik Reuterswärd utószavával. Bp, 1982., Corvina, 485 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, 30x24x5 cm Tékában Jó állapotban
Dürer Apokalipszis. Bp., 1988, Képzőművészeti Kiadó. Nagy méretű, Dürer metszeteinek reprodukciót tartalmazó könyv Kiadói papírkötés, tékával, jó állapotban. 49 cm
Kabdebo Gyula et al.: Az építőművészet története az ókorban. Szerk.: - - . Az Építőművészet Története I. köt. (Unicus, több kötete nem jelent meg!) Bp., 1903, Magyar Mérnök- és Építész-Egylet ("Pátria"-ny.), XVI+464 p. + 64 t. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a gerincen kisebb sérüléssel, belül a lapok jó állapotban.
Műhelytitkok sorozat 12 kötete: Borművesség, A restaurálás, Metszés és nyomtatás, Színház és látvány I-II., stb. Bp., 1970-1983, Corvina. Kiadói papírkötés, vegyes állapotban.
Barát Béla - Éber László - Felvinczi Takács Zoltán: A művészet története. Bp., 1926, Világirodalom. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, a gerincen kopásnyomokkal.
Egri Mária: Szabó Zoltán. Angyalföld. A művész, Angyalföldi Szabó Zoltán (1929-2014) által DEDIKÁLT példány! Bp.-Sopron, 2003, Körmendi Galéria. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
Hekler Antal: Antik művészet.; A magyar művészet története.; Az újkor művészete. Bp., é.n., Könyvbarátok Szövetsége-Magyar Könyvbarátok. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, az egyik borítón kopott, a gerincek fakók, de egyébként jó állapotban.
Sonkoly Károly: A klasszicista Pécs építőmestere - Piatsek József (1781-1854). Pécsi Regélő 1. Pécs, 2003, Alexandra. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. A szerző által DEDIKÁLT példány.