Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 251

Reigl Judit. Űr és extázis. Emptiness and Ecstasy. Szerk.: Köpeczky Róna, Kürti Emese, Makláry Kálmán. Bp., 2014, Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeum, 204 p. Reigl Judit műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
17624.

Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,86
16,18
A magyarországi corvinák. Összeáll. és a tanulmányt írta: Berkovits Ilona. Bp., 1962., Magyar Helikon. Kiss Sándor Heves megye pártbizottságának első titkárának névbejegyzésével. Kiadói egészbőr-kötésben, kiadói kartontokban, a kartontokon egészen kis sérüléssel, jó állapotban. Számozott (66./500) példány.
17625.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Carsten-Peter Warncke: Théátre dAmour. Vollständiger Nachdruck der kolorierten Emblemata amatoria von 1620. Essay and texte von - -. Köln,2004,Taschen. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
17626.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
17627.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
17628.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
The Sopron Collection of Jesuit Stage Designs. (Jezsuita iskoladrámák díszlettervei). Szerk.: Jankovics József. Knapp Éva, Kilián István és Bardi Teréz tanulmányaival, Marcello Fagiolo előszavával. Bp., 1999, Enciklopédia, 291+1 p. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Számozatlan példány.  A Szép magyar könyv verseny díjával és a Színházi világtalálkozó (Novi Sad) legszebb színházi könyve díjjal kitüntetett kötet.  A jezsuiták 1619-től 1773-ig, a rend feloszlatásáig rendszeresen tartottak színi előadásokat, kezdetben latinul, majd magyar, német és szlovák nyelven. A gazdagon illusztrált, reprezentatív kivitelű könyv azt az 1676-1710 között keletkezett díszletterv-kollekciót mutatja be, amely a soproni Storno család hagyatékából került az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet szcenikai tárába az 1960-as években. (Forrás: Enciklopédia Kiadó - enciklopediakiado.hu.) Megjelent 600 példányban.
17629.

The Sopron Collection of Jesuit Stage Designs. (Jezsuita iskoladrámák díszlettervei). Szerk.: Jankovics József. Knapp Éva, Kilián István és Bardi Teréz tanulmányaival, Marcello Fagiolo előszavával. Bp., 1999, Enciklopédia, 291+1 p. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Számozatlan példány. A Szép magyar könyv verseny díjával és a Színházi világtalálkozó (Novi Sad) legszebb színházi könyve díjjal kitüntetett kötet. "A jezsuiták 1619-től 1773-ig, a rend feloszlatásáig rendszeresen tartottak színi előadásokat, kezdetben latinul, majd magyar, német és szlovák nyelven. A gazdagon illusztrált, reprezentatív kivitelű könyv azt az 1676-1710 között keletkezett díszletterv-kollekciót mutatja be, amely a soproni Storno család hagyatékából került az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet szcenikai tárába az 1960-as években." (Forrás: Enciklopédia Kiadó - enciklopediakiado.hu.) Megjelent 600 példányban.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
17630.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Fodor Géza: Zene és dráma. Bp., 1974, Magvető, 782+(2) p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző által Lőrincz Ernő antikváriusnak DEDIKÁLT példány. Valamint az első szennylapon Lőrincz Ernő antikvárius autográf aláírásával!
17631.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Kapcsolatok. (Vitaanyag.) Szerk.: Bak Imre, Zelnik József. 1. Múltidézetek. A tanulmányokat vál. a bevezetőket írta Beke László.; Etno-art és (nép)művészet szemiotika. A tanulmányokat vál., a bevezetőt írta Hoppel Mihály. A rajzokat készítette: Artner Margit.; 3. Mítoszok, mesék, jelek. A tanulmányokat vál. és a bevezetőt írta Bak Imre. A rajzokat készítette Hertelendy Julia és Jankovics Marcell. Bp, 1983, Népművelési Intézet, 82; 101 p.; 73 p. +48+15 t. Kiadói papírmappában, a füzetekről a levált lapokkal, kopott, javított mappával.
17632.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Várkonyi György: Gyarmathy Tihamér, festmények. Bp., 2004, Körmendi Galéria. 317 p. Gyarmathy Tihamér festményeinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált kötésben
17633.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Magyar Papírművészeti Társaság 1996-2006. A társaság tíz éve képekben és szövegben. Bp., 2006, Magyar Papírművészeti Társaság. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói spirálfűzéses papírkötés. Megjelent 250 példányban.
17634.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
L. Kovásznai Viktória: ifj. Szlávics László kultikus ős-pénz sorozata (1996-1997). / A Cycle of Cultic Proto-Money by László Szlávics Jr. Bp., 1999-2000, Art 95 Bt. Kiadói kartonállt papírkötés, kiadói kartontokban. Számozott (093./650), a művész, ifj. Szlávics László által aláírt példány!
17635.

L. Kovásznai Viktória: ifj. Szlávics László kultikus ős-pénz sorozata (1996-1997). / A Cycle of Cultic Proto-Money by László Szlávics Jr. Bp., 1999-2000, Art '95 Bt. Kiadói kartonállt papírkötés, kiadói kartontokban. Számozott (093./650), a művész, ifj. Szlávics László által aláírt példány!

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft