Könyvek: Történelem

Tételek száma: 102

Schmitt Miklós: Palatini Regni Hungariae. Bello paceque clarisiimi, e diversis scriptoribus Patriis, Exteris, Diplomatibus, aliisque instrumentis literariis eruti, ac Perbrevi Narratione A primis temporibus Sancti Stephani Hungarorum Regis, Ad nostram usque aetatem cum accurata Chronologia deducti. Editio tertia. [Nagyszombat] Tyrnaviae, 1760. Typis Academicis Societatis Jesu. Korabeli javított félbőr kötésben
15626.

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
70,27
76,47
Sándor Imre: Czímerlevelek. I. füzet. (1551-1629.) Gyüjtötte - -. Kolozsvár, 1910., Genalogiai Füzetek Szerkesztősége, VI+123+1 p. Hozzákötve: A Magyar Királyi Országos Levéltárban közszemlére kitett okleveleknek jegyzéke. Bp., 1882., M. Kir. Államnyomda, 28 p.+4 t. Átkötött félvászon-kötésben.
15627.

Sándor Imre: Czímerlevelek. I. füzet. (1551-1629.) Gyüjtötte - -. Kolozsvár, 1910., "Genalogiai Füzetek Szerkesztősége", VI+123+1 p. Hozzákötve: A Magyar Királyi Országos Levéltárban közszemlére kitett okleveleknek jegyzéke. Bp., 1882., M. Kir. Államnyomda, 28 p.+4 t. Átkötött félvászon-kötésben.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
László Gyula: A honfoglaló magyarok eredete. Bp., 1944. Magyar Élet. Kiadói, kötésnél szétvált félvászon kötésben. DEDIKÁLT példány!
15628.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
15629.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Breit József, Doberdói: A magyarországi 1918/19. évi forradalmi mozgalmak és a vörös háború története I. köt.: A Károlyi korszak főbb eseményei. Bp.,1925, M. Kir. Hadtörténelmi Levéltár,(Stephaneum-ny.), 236 p.+2 t.(kihajtható térképvázlat, az egyik nagyméretű: 43x61 cm.) Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, szép állapotban. Ritka!
15630.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20
[Fritz Péter]: A Magyar Kereskedelmi és Iparkamarák keletkezésének, fejlődésének és működésének története. 1850-1896. I. rész. A kamarák hivatalos adatai alapján szerkesztette a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara. Unicus! Több kötete nem jelent meg. Bp., 1896.. Pesti Könyvnyomda-Rt.,326+226 (Függelék)+III p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, sérült kötéssel, pár kijáró lappal, intézményi bélyegzésekkel, megviselt állapotban.
15631.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Császtvay Tünde: Éjjeli lepkevadászat. Bordélyvilág a történeti Magyarországon. Bp., 2009, Osiris, 382 p. Rendkívül gazdag, részben erotikus képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
15632.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
Haller János: Hármas história. Hármas história. Melynek első része világbiró Nagy Sándor néhány nevezetes dolgait illeti. Második része jeles példabeszédekből áll. Harmadik része a nagy Trója veszedelmének legigazabb históriája. Debreczen, 1870. Telegdi. 425 + 6 l. Igényes modern bordázott félbőr kötésben
15633.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Asztalos Miklós: II. Rákóczi Ferenc és kora. Bp., 1934, Dante (Hornyánszky Viktor-ny.), 492 p.+ 32 t. (képtáblák) + 1 kihajtható térkép. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, a térképen szakadással, két lap kijár.
15634.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Szuhay Péter - Baróti Antónia: Képek a magyarországi cigányság 20. századi történetéből. Bp., 1993. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15635.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Ásványi-Balogh-Homor-Tóth-Bartos: Trianon hatásai a magyar erdőgazdálkodásra. Veszteségek és átalakulás. Bp., 2020. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
15636.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Koronázási album. Ábrányi Emil, Ambrus Zoltán, Gróf Andrássy Gyula, Gróf Apponyi Albert, Beöthy Zsolt, Berzeviczy Albert, Heltai Jenő, Herczeg Ferenc, Kabos Ede, Gróf Khun-Héderváry Károly, Kiss József, Krúdy Gyula, Molnár Ferenc, Móricz Zsigmond, Rákosi Viktor, Szomaházy István, Báró Wlassics Gyula eredeti közleményeivel. Bató József, Bér Dezső, Csont Ferenc, Dudits Andor, Endrey Sándor, Gedő Lipót, Herman Lipót, Honti Nándor, Komáromi-Kacz Emőke, Pólya Tibor, Pór Bertalan, Rippl-Rónai József, Rudnay Gyula, Végh Gusztáv, Vészi Margit, Zádor István eredeti rajzaival és festményeivel. A borító Végh Gusztáv (1889-1973) grafikus munkája. Bp., 1917, Érdekes Újság. Rendkívül gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal. Kiadói díszes, illusztrált félvászon-kötés, a borítón és a gerincen kis sérülésekkel, tulajdonosi névbejegyzéssel (keveházi és keniczei Keniczky István m. kir. hdgy. 1942).
15637.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
17

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft