Könyvek: Történelem

Tételek száma: 102

Aradi vértanúk albuma. Szerk. Varga Ottó. Bp.,1890, Arad Sz. Kir. Város-Kölcsey-Egyesület, (Franklin-ny.), 1 t.+222+2 sztl. lev.+3 mell. + 1 t. Szövegközti és egészoldalas képekkel. Többek között Marczali Henrik, Márki Sándor, Irányi Dániel, Concha Győző írásaival, Zichy Mihály, Stetka Gyula és Mannheimer G. illusztrációival. Kiadói javított egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, kopott borítóval,
15638.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
9
15639.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
15640.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
15641.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15642.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
1933 Az 1930. évi cseh népszámlálás erőszakos hamisításai 14p. Pótolt papírborítóval
15643.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
9
[Fejér György] Georgius Fejér: Memoria Stephani Katona doctrina et sciptis clarissimi. Scripsit - - Bibliothecarius. Budae, 1835., Typis Typogr. Regiae Universitatius Ungaricae, XXXII p. Papírkötésben.
15644.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Tóth András: Az erdélyi románság története. Kincsestár - A Magyar Szemle Társaság Kis Könyvtára 13. sz. Bp., 1944, Magyar Szemle Társaság, 79+(1) p. Kiadói papírkötés. A szerző által Kincs Elek (1897-1978) irodalomtörténész részére DEDIKÁLT példány.
15645.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
16
Jancsó Benedek: Erdély története. Bp., 2001. Pallas, 328 p. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóval volt könyvtári példány
15646.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Várkonyi Nándor: Sziriat oszlopai. Elsüllyedt kultúrák. Bp.,[1942], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 309+3 p. +16 t. Első kiadás. Szövegközti illusztrációkkal, fekete-fehér táblákkal illusztrálva. Kiadói kissé kopott félvászon kötés, kiadói papír védőborítóval.
15647.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Szent István. Első nagy királyunk élete és alkotásai. Hóman Bálint, Csapody Csaba, Bakács István János, Nevelős Ágoston, Ember Győző, Belitzky János és Guillemot Katalin tanulmányai. Bp., 1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 88+(8) p. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon kötés, jó állapotban.
15648.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
14
[Windischgrätz] Windischgraetz Lajos, herceg: Küzdelmeim. -- naplójegyzetei. [Budapest, 1920]. Szerző kiadása 239 p. Windischgrätz Lajos herceg (1882-1968) IV. Károly bizalmasa volt. Korabeli javított félvázon kötésben
15649.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft