Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 215

Fehér Géza (1890-1955): Kanitz Fülöp Félix. A Balkán Kolumbusa élete és munkássága. 1829-1904. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,1932, Franklin. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal, térképekkel illusztrált. Első kiadás. Kiadói dúsan aranyozott félvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, kissé foltos, kopott gerinccel, tulajdonosi névbélyegzővel, néhol ceruzás aláhúzásokkal.
15000.

Fehér Géza (1890-1955): Kanitz Fülöp Félix. "A Balkán Kolumbusa" élete és munkássága. 1829-1904. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,1932, Franklin. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal, térképekkel illusztrált. Első kiadás. Kiadói dúsan aranyozott félvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, kissé foltos, kopott gerinccel, tulajdonosi névbélyegzővel, néhol ceruzás aláhúzásokkal.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Sőrés János: Szent-Mihály (Bűdszentmihály) község története tekintettel ref. egyháza történetére. Debrecen, 1887, Városi Könyvnyomda. Újrakötött félvászon kötés, tulajdonosi bejegyzéssel, belül a gerincnél kissé elvált, kopottas állapotban.
15001.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,68
82,35
Patachich József: Történeti jegyzetek szabad királyi Pest városról. Pest, 1839, Trattner-Károlyi, 2+62 p. + 2 sztl levél Megviselt állapotban, a város litografált látképével, ((az oldal hiányos)
15002.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Sopron és Sopron vármegye ismertetője 1914-1934. Összeáll.: Horváth László, Madarász Gyula, Zsadányi Oszkár. Sopron, [1936], Székely és Társa. Aranyozott, címeres, dombornyomott egészvászon kötésben, kissé kopottas állapotban.
15003.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Olaszország remekei I-II. Olaszország táj-, és természeti szépségeinek, népviseleteinek, régiségeinek, műépítményeinek, műremekeinek gyűjteménye eredeti fényképek alapján. Két kötetben. A magyar kiadás szerkesztője Boross Vilmos. Budapest, é.n., Riegler József Ede Papírneműgyár Rt. Kiadói illusztrált egészvászon kötésben, gerincen kissé sérült, picit kopott, az I. kötet fűzése laza. fotókkal gazdagon illusztrálva. Jirak János Bécs jelzett könyvkötése. Folio
15004.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Geert Mak: Európa XX. századi utazások. Ford.: Balogh Tamás, Bérczes Tibor, Fenyves Miklós. Bp.,2005,Európa. Kiadói kartonált papírkötés.
15005.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
Radenich György (szerk.): Fejér vármegye és Székesfehérvár szab. kir. város. A mai Magyarország vármegyéinek általános ismertetője V. 1924. Kiadói szakadt papírborító, kopottas állapotban.
15006.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
Erdélyi Gyula: Veszprém város története a török idők alatt. Veszprém, 1913, Egyházmegyei Könyvnyomda. Félvászon kötés, tulajdonosi bejegyzéssel, kissé kopottas állapotban.
15007.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Miskolc. Szerk.: Dr. Halmay Béla és Leszih Andor. Magyar Városok Monográfiája V. Bp., 1929, Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala (Wodianer F. és Fiai-ny.), 553+(1) p. Számos szövegközi fekete-fehér illusztrációval. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, sérült, kissé kopott, foltos borítóval, tulajdonosi, ajándékozási bejegyzésekkel, aláhúzásokkal, az előzéklap hiányzik.
15008.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Gattáji Gorové László: Eger városának történetei. Eger, 1876, Érseki Lyceumi Könyvnyomda, 286 p Volt könyvtári példány. Korabeli félvászon kötésben
15009.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Vitéz Irsy László: Közösségeink és városaink rendezése. Dedikált Granasztóy Pálnak! Bp., 1945., Magyar Építőművészet, (Bp., Egyetemi-ny.), 164+2+2 p.+LXV (fekete-fehér képtáblák, fotók, térképek, ábrák...stb.) t. Átkötött egészvászon kötésben az eredeti papírborító felhasználásával.
15010.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Schmall: Adalékok Budapest székes főváros történetéhez. 1-2. (egybekötve).  Bp. 1899. Székesfőváros. 3 sztl. lev. 335 l. 1 térk. (színes, kihajtható), 3 sztl. lev. 379 l. 1 térkép melléklet hiányzik. Volt könyvtári példány, javított egészvászon kötésben, egy szennylap kijár
15011.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft