Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 215

A budapesti rk. egyházközségek első tíz éve. Sajtó alá rendezte: Dr. Hauser Ignác. Bp., 1930, Budapesti Rk. Egyházközségek Központi Tanácsa (Pallas-ny.), 254 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. A borító Jaschik Álmos munkája. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval és gerinccel. A címlapon Dr. Budó Jusztin (1884-1943) történész, Budapest főlevéltárosa saját kezű aláírásával. + Fabó Beáta: Budapest katolikus templomépítészete a két világháború között. Bp., 2021, Budapest Főváros Levéltára. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15012.

Kikiáltási ár:
7 500 Ft
20,27
22,06
15013.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Jubileumi emlékkönyv a Miskolc-felsővárosi Szent Anna Egyházközség százéves fennállása alkalmából. Szerk.: Rétay Kálmán. Miskolc, 1928, Miskolc-felsővárosi R. Kath Egyházközség (Magyar Jövő-ny.), 1 t. + 312 p. Későbbi, átkötött kartonált papírkötésben, néhány foltos, kissé sérült lappal.
15014.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
15015.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: A sivatag népe. Bp., é.n. (1926), Franklin, 246+1 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, a gerinc alján folttal.
15016.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Ligeti Lajos (1902-1987): Afgán földön. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1938], Franklin-Társulat, 219+3 p.+16 (kétoldalas fekete-fehér képtáblákkal) t. Szövegközti és egészoldalas térképekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott félvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal.
15017.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Gubányi Károly (1867-1935): Gubányi Károly: Ausztrália. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., (1913), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt.,4+253+3 p.+15 t.(Fekete-fehér fotók.) Szövegközti fekete-fehér fotókkal és térképekkel. Kiadói aranyozott, illusztrált félvászon-kötés, a címlap és 1 képtábla hiányzik, a borítón egészen kis kopásnyomokkal.
15018.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
9
[Leden, Christian (1892-1957)] K. Leden: Kjuvatin jégmezői. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Ford.: Mihalik László. Bp.,[1930], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t.+244 p.+16 t. (fekete-fehér fotók)+ 1 (kihajtható térkép) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötésben, szép állapotban
15019.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Gubányi Károly (1867-1935): Öt év Mandzsuországban. Lóczy Lajos előszavával. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,é.n.(1906), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), VII+327 p.+16 (egészoldalas fekete-fehér fotók) t. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, Gerincen kis kopással, egyébként szép állapotban
15020.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
15021.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15022.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Franz Hauleitner: Dolomitok 1. Gader-völgy - Sexteni-, Pragsi-Dolomitok - Cortina dAmpezzo környéke. Rother Túrakalauz. Bp., 2011, Freytag & Berndt, 208 p. Színes fotókkal, térképekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, néhány helyen tollas aláhúzásokkal.
15023.

Franz Hauleitner: Dolomitok 1. Gader-völgy - Sexteni-, Pragsi-Dolomitok - Cortina d'Ampezzo környéke. Rother Túrakalauz. Bp., 2011, Freytag & Berndt, 208 p. Színes fotókkal, térképekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, néhány helyen tollas aláhúzásokkal.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft