Venezia Milano. Storia civilta e cultura nel rapporto tra due capitali. Szerk.: Carlo Pirovano. Milano, 1984, Electa. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Olasz nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, sérült karton dísztokban.
Lőrincz Zoltán - Hapák József: "Tedd templomoddá, Istenem". Válogatás Árpád- és középkori eredetű református templomokból. Bp., 2002, Kálvin Kiadó. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Magyarország felfedezése 2 kötete: Szabó Zoltán: Cifra nyomorúság. A Cserhát, Mátra, Bükk földje és népe. Magyarország felfedezése. Bp.,[1938],Cserépfalvi, 282 p.+ 8 t. Kiadói egészvászon-kötésben. dr. Marcell Mihály pedagógiai íróegyetemi tanár aláírásával.; Féja Géza: Viharsarok. Az alsó Tiszavidék földje és népe. Magyarország felfedezése. Bp., [1937.], Athenaeum, 275 p. + 8 t. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés.
Kazinczy Ferenc: Pestre. Töredék Kazinczy Ferenc pesti útleírásából. Írta: ezernyolcszázhuszonnyolcban. A képanyagot gyűjtötte és a magyarázó szöveget írta Rexa Dezső. Bp., 1929, Budapest Székesfőváros, 72+6 p.+ 66 t. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott