Bársony István: Magyar élet. Elbeszélések. Bp., [1920], Pallas, 187+(1) p. Kiadói papírkötés, sérült, kissé foltos, a könyvtesttől nagyrészt elvált borítóval.
Antialkoholista kiadvány Szepesy Imre: Egyházi beszédek, mellyeket a mérsékegyletek ügyében --- ajtatos szerzetbeli nevelő tartott 1846. Gönyüc Pócs Gábor. 91 l. Korabeli papírkötésben. Szerzője az elharapózó pálinkaivás ellen felállítandó mérsékegyletek mellett teszi le a voksát.
Huxley, Aldous: Szép új világ. Ford.: Szinnai Tivadar. Bp., [1946], Pantheon, 208 p. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval, részben szétvált fűzéssel.
Herzog-Hauser, Gertrud: Publius Ovidius Naso. Ausgewählte Dichtungen. Sammlung Lateinischer Klassiker. Wien-Leipzig, 1928, Österreichischer Bundesverlag, 160 p. Német és latin nyelven. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel.
Cooper, [James Fenimore]: Az útmutató. Cooper után átdolgozta: Klaus Bernhard. Ford.: Dr. Pallagi Gyula. Bp., [1914], Athenaeum, 128 p. + 5 t. (színes litográfiák). Kiadói illusztrált félvászon-kötés, viseltes állapotban, kopott, sérült borítóval, laza fűzéssel, több kijáró lappal.