https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 346

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
The Sacco di Budapest and depredation of Hungary 1938-1949. Works of art missing from Hungary as a result of the second world war. Szerk.: Mravik, László. Bp., 1998., Magyar Nemzeti Galéria. Gazdag képanyaggal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói papírkötésben.
16618.

The "Sacco di Budapest" and depredation of Hungary 1938-1949. Works of art missing from Hungary as a result of the second world war. Szerk.: Mravik, László. Bp., 1998., Magyar Nemzeti Galéria. Gazdag képanyaggal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói papírkötésben.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,51
EUR
,
14,71
USD
Ajánlatok száma:
11
Kincses Károly: (M)érték. Brassai, Capa, Kertész, Munkácsi, Moholy. A magyar fotográfia történetéből 43. Bp.,2006, Magyar Fotóművészek Szövetsége-Magyar Fotográfiai Múzeum. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
16619.

Kincses Károly: (M)érték. Brassai, Capa, Kertész, Munkácsi, Moholy. A magyar fotográfia történetéből 43. Bp.,2006, Magyar Fotóművészek Szövetsége-Magyar Fotográfiai Múzeum. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,19
EUR
,
10,00
USD
Ajánlatok száma:
0
Friedmann Endre: Emberek. Budapesti életképek. 1954-1988. City Folks. Snapshots of Budapest life. Válogatta és az előszót írta: Gera Mihály. Ford.: Farkas Ákos. Bp., 2005., Városháza. Magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.   Friedmann Endre (1934-2018) fotóriporter, MTI fotós munkásságát bemutató album. Rendkívül gazdag képanyaggal. A borítón található fotót sokan, a névhasonlóság miatt, tévesen Robert Capa (1913-1954) fotónak tartják. Holott ez az ő méltán híres fotója. De benne más izgalmas fotókkal is, pillanatképekkel az egykori Budapest életéből.
16620.

Friedmann Endre: Emberek. Budapesti életképek. 1954-1988. City Folks. Snapshots of Budapest life. Válogatta és az előszót írta: Gera Mihály. Ford.: Farkas Ákos. Bp., 2005., Városháza. Magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. Friedmann Endre (1934-2018) fotóriporter, MTI fotós munkásságát bemutató album. Rendkívül gazdag képanyaggal. A borítón található fotót sokan, a névhasonlóság miatt, tévesen Robert Capa (1913-1954) fotónak tartják. Holott ez az ő méltán híres fotója. De benne más izgalmas fotókkal is, pillanatképekkel az egykori Budapest életéből.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
EUR
,
10,59
USD
Ajánlatok száma:
6
2010 Shinkenchiku japán építészeti magazin 7 száma. Jó állapotban. Japán nyelven.
16621.

2010 Shinkenchiku japán építészeti magazin 7 száma. Jó állapotban. Japán nyelven.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,51
EUR
,
14,71
USD
Ajánlatok száma:
0
Francoise Gilot - Rozsa Endre. Kiállítási katalógus. Cserba Júlia előszavával. Pasuth Krisztina, Francoise Gilot, Készmann József írásaival. Bp., 2000., Várfok Galéria - XO Galéria. A művészek munkáinak reprodukcióval illusztrált. Magyar, angol és francia nyelven. Kiadói papírkötés.
16622.

Francoise Gilot - Rozsa Endre. Kiállítási katalógus. Cserba Júlia előszavával. Pasuth Krisztina, Francoise Gilot, Készmann József írásaival. Bp., 2000., Várfok Galéria - XO Galéria. A művészek munkáinak reprodukcióval illusztrált. Magyar, angol és francia nyelven. Kiadói papírkötés.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
EUR
,
14,12
USD
Ajánlatok száma:
0
A.-M. Desailly: Foundation Vasarely. Willy Ronis fotóival. Aix-en-Provence, 1975., Foundation Vasarely. Gazdag fotóanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, a papírborítón a műanyag borítás szakadozott, egyébként jó állapotban.
16623.

A.-M. Desailly: Foundation Vasarely. Willy Ronis fotóival. Aix-en-Provence, 1975., Foundation Vasarely. Gazdag fotóanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, a papírborítón a műanyag borítás szakadozott, egyébként jó állapotban.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
EUR
,
14,12
USD
Ajánlatok száma:
1
Grafikai Album a Szegedi Szabadtéri Játékok kettős évfordulójára. 14 db fekete-fehér reprodukció található a mappában. A címlapon Kass János illusztrációja Madách: Az ember tragédiája c. művéhez színes rézkarc. Reprodukció: Hernádi Oszkár Petőfi Nyomda, Kecskemét, 1988. Papírmappa kis sérülésekkel.  Kettős évfordulót ünnepel a Szegedi Szabadtéri Játékok: 50 évvel ezelőtt, 1933. augusztus 26-án, Madách: Az ember tragédiája c. drámai költeményének Hont Ferenc rendezte előadásával született meg az intézmény, s rövid néhány év alatt egyre gazdagodó programjával, jó színvonalú előadásaival hírnevet vívott ki magának. Majd hosszantartó, kényszerű szünet után felújítására 1959-ben került sor, immár szocialista kulturális politika részeként. Július 25-én Erkel: Hunyadi László c. 5 c. operája indította meg a bemutatók hosszú sorait, s s máig az egyetemes és a magyar színpadi irodalom több mint 70 alkotása került közönség elé, összesen 382 előadásban, népszerű külföldi és hazai művészek tolmácsolásában. Most, a felújítás 25. évében várjuk a kétmilliomodik nézőt. Grafikai albumunkba szegedi grafikusok olyan alkotásait válogattuk, melyeknek ihletője a Dóm téri csillagtetős színház. Találunk közöttük díszletterveket, egy-egy előadás inspirálta megfogalmazásokat sokat éppúgy, mint teljesen áttételes, csupán a gondolat szülte műveket. De azonos a kiindulópont: a színház. A színház, amely történelmet idéz, gondolatokat ébreszt, magatartásformákat vizsgál és szórakoztat is.
16624.

Grafikai Album a Szegedi Szabadtéri Játékok kettős évfordulójára. 14 db fekete-fehér reprodukció található a mappában. A címlapon Kass János illusztrációja Madách: Az ember tragédiája c. művéhez színes rézkarc. Reprodukció: Hernádi Oszkár Petőfi Nyomda, Kecskemét, 1988. Papírmappa kis sérülésekkel. "Kettős évfordulót ünnepel a Szegedi Szabadtéri Játékok: 50 évvel ezelőtt, 1933. augusztus 26-án, Madách: Az ember tragédiája c. drámai költeményének Hont Ferenc rendezte előadásával született meg az intézmény, s rövid néhány év alatt egyre gazdagodó programjával, jó színvonalú előadásaival hírnevet vívott ki magának. Majd hosszantartó, kényszerű szünet után felújítására 1959-ben került sor, immár szocialista kulturális politika részeként. Július 25-én Erkel: Hunyadi László c. 5 c. operája indította meg a bemutatók hosszú sorait, s s máig az egyetemes és a magyar színpadi irodalom több mint 70 alkotása került közönség elé, összesen 382 előadásban, népszerű külföldi és hazai művészek tolmácsolásában. Most, a felújítás 25. évében várjuk a kétmilliomodik nézőt. Grafikai albumunkba szegedi grafikusok olyan alkotásait válogattuk, melyeknek ihletője a Dóm téri csillagtetős színház. Találunk közöttük díszletterveket, egy-egy előadás inspirálta megfogalmazásokat sokat éppúgy, mint teljesen áttételes, csupán a gondolat szülte műveket. De azonos a kiindulópont: a színház. A színház, amely történelmet idéz, gondolatokat ébreszt, magatartásformákat vizsgál és szórakoztat is."

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,81
EUR
,
11,76
USD
Ajánlatok száma:
0
[Szilágyi Szabolcs SI-LA-GI (1949-)] SI-LA-GI. Mirrors of the void. Time-making. Bencsík Barnabás, Hudra Klára, Nádas Péter, Hosszu Lajos írásaival. Lugosi Lugo László fotóival. A művész, Szilágyi Szabolcs SI-LA-GI által DEDIKÁLT példány. Luxembourg,1993, Galerie de Luxembourg. Francia, német, angol és magyar nyelven. A művész munkáinak reprodukcióival. Kiadói papírkötés.
16625.

[Szilágyi Szabolcs 'SI-LA-GI' (1949-)] SI-LA-GI. Mirrors of the void. "Time-making." Bencsík Barnabás, Hudra Klára, Nádas Péter, Hosszu Lajos írásaival. Lugosi Lugo László fotóival. A művész, Szilágyi Szabolcs "SI-LA-GI" által DEDIKÁLT példány. Luxembourg,1993, Galerie de Luxembourg. Francia, német, angol és magyar nyelven. A művész munkáinak reprodukcióival. Kiadói papírkötés.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,81
EUR
,
11,76
USD
Ajánlatok száma:
0
Felütés. Írások a magyar alternatív színházról. Szerk.: Várszegi Tibor. [Jászberény], 1990., Szerkesztői kiadás. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
16626.

Felütés. Írások a magyar alternatív színházról. Szerk.: Várszegi Tibor. [Jászberény], 1990., Szerkesztői kiadás. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,81
EUR
,
11,76
USD
Ajánlatok száma:
0
Thérése de Dillmont: Enczyklopaedia:a női kézimunkák ismerettára. Fordította: Székelyné Krengel Irma. Dornach,é.n.[1897], Szerzői kiadás, [Mülhausen, Textil-ipar Rt.-ny.],2+598+14 p. Kiadói festett egészvászon-kötés, felül aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, hiányzó elülső szennylappal és előzéklappal, meg címlappal.
16627.

Thérése de Dillmont: Enczyklopaedia:a női kézimunkák ismerettára. Fordította: Székelyné Krengel Irma. Dornach,é.n.[1897], Szerzői kiadás, [Mülhausen, Textil-ipar Rt.-ny.],2+598+14 p. Kiadói festett egészvászon-kötés, felül aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, hiányzó elülső szennylappal és előzéklappal, meg címlappal.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,81
EUR
,
11,76
USD
Ajánlatok száma:
0
Architektúra sorozat 5 kötete: Pál Balázs: Kós Károly; Major Máté: Goldfinger Ernő; Preisich Gábor: Walter Gropius; Ernst May; Juhász László: Alexander Bodon. Sorozatszerk.: Major Máté. Bp., 1972-1983, Akadémiai Kiadó. Kiadói nylon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
16628.

Architektúra sorozat 5 kötete: Pál Balázs: Kós Károly; Major Máté: Goldfinger Ernő; Preisich Gábor: Walter Gropius; Ernst May; Juhász László: Alexander Bodon. Sorozatszerk.: Major Máté. Bp., 1972-1983, Akadémiai Kiadó. Kiadói nylon-kötés, kiadói papír védőborítóban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,81
EUR
,
11,76
USD
Ajánlatok száma:
0
H. Kolba Judit: Egyházak kincsei Magyarországon. Hapák József fotóival. Bp., 2008, Kossuth. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
16629.

H. Kolba Judit: Egyházak kincsei Magyarországon. Hapák József fotóival. Bp., 2008, Kossuth. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,81
EUR
,
11,76
USD
Ajánlatok száma:
0

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Elérhetőség

Nyitva tartás

  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Oldalaink

© 2011-2024 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Élő közvetítés

Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz