Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 346

Nemzeti Képzőművészeti Kiállítás Képes Tárgymutatója. Budapest, 1937, Országos Magyar Képzőművészeti Társulat. Fekete-fehér képekkel, többek közt Aba-Novák Vilmos, Bernáth Aurél, Egry József, Fényes Adolf, Galtz Oszkár, Márffy Ödön, Molnár C. Pál, Patkó Károly, Szőnyi István műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötésben, borító szélein apró sérülésekkel.
16666.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Farkas István (1887-1944). Szerk.: Beke László. Bp.-Kecskemét, Magyar Nemzeti Galéria-Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Kecskeméti Képtára és Tóth Menyhért Emlékmúzeuma. A művész munkáinak reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés.  Farkas István (1887-1944.) festőművész, a huszadik századi magyar festészet egyik jelentős alakja. 1944. júliusában az auschwitzi megsemmisítő táborban hunyt el.
16667.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Farkas István (1887-1944) emlékkiállítása. Exposition commémorative de István Farkas (1887-1944.) Szerk.: Fitz Jenő. Székesfehérvár, 1969., István Király Múzeum. Fekete-fehér fotókkal, a művész munkáinak reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés, foltos.   Farkas István (1887-1944) festőművész, a huszadik századi magyar festészet egyik jelentős alakja. 1944. júliusában az auschwitzi megsemmisítő táborban hunyt el.
16668.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Benedatta Gallizia di Vergano, Emilio Strada: Az óra. Ford.: Bánki Vera. Műkincshatározó. Bp., 1998, Officina 96. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
16669.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Halas István. Páros páratlan. Pair Impair. A művész által DEDIKÁLT példány. Bp., 2004., Mai Manó Ház. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrált. Magyar és francia nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
16670.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Klotz Miklós: Kasserian inkera? - - fotóival. Lerner Balázs szövegével. A művész, Klotz Miklós által DEDIKÁLT példány. Csobánka, 2014., Miroflex. Klotz Miklós fotóival illusztrált. Kiadói papírkötés.
16671.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Dr. Sinóros Szabó Katalin: Vass László Gyűjtemény, Veszprém. Veszprém, 2004., Modern Képtár Vass László Gyűjtemény. Kiadói papírkötés.
16672.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Történeti festő a XX. században: András Tibor. Sümegi György elemző tanulmányával. Bp., 2017, Argumentum. Kiadói kartonált papírkötésben, papír védőborítóval.
16673.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Horváth György: Bartha László. Corvina Műterem. Bp.,1978, Corvina. Kiadói papírkötésben. Könyvtest elvált a borítótól
16674.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
16675.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Halápy Lili: Halápy János. Életünkről, kortársakról. A szerző által DEDIKÁLT példány. Bp., 1987, Révai. Szerzői kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
16676.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
A művészi fényképezés évkönyve. 1908. III. kötet. Szerk.: Br. Purcell Béla és Sternád Béla. Bp., 1908., Pátria-ny., XIX (reklám)+97 p.+26 (fekete-fehér fényképek) t. Egészoldalas képtáblákkal, szövegközti illusztrációkakl és korabeli reklámokkal illusztrált. Kiadói papírkötés, szakadt foltos borítóval.
16677.

A művészi fényképezés évkönyve. 1908. III. kötet. Szerk.: Br. Purcell Béla és Sternád Béla. Bp., 1908., "Pátria"-ny., XIX (reklám)+97 p.+26 (fekete-fehér fényképek) t. Egészoldalas képtáblákkal, szövegközti illusztrációkakl és korabeli reklámokkal illusztrált. Kiadói papírkötés, szakadt foltos borítóval.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft