Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976): Katona puskával. Ceruza, papír, jelzés nélkül. Proveniencia: a művész hagyatéka. Lapszéli apró szakadással, néhány apró folttal. 35x25 cm
Kézdi Kovács László (1864-1942): Gabonaszállító hajó a Dunán, Nagybecskerek közelében, 1890 körül. Akvarell, papír, kartonon, jelezve jobbra lent. Hátoldalán autográf felirattal. 29×46 cm
Kézdi Kovács László (1864-1942): Az ősi gyulai vár udvara. Olaj, vászon, kartonon, jelezve jobbra lent. Hátoldalán autográf felirattal. Sérült, foltos. 55×68 cm
Kézdi-Kovács Lóránt (1897-1916): A háború allegóriája. Tempera, karton. Jelzés nélkül, jobbra lent Kézdi-Kovács László autográf feliratával. Proveniencia: Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész és műkritikus gyűjteményében és hagyatékában. Bal alsó sarkában sérült. 66×49,5 cm. Kézdi-Kovács Lóránt apja, Kézdi Kovács László nyomdokain festőnek készült a Képzőművészeti Főiskolán. Munkái ritkán tűnnek fel a műkereskedelemben, igazi gyűjtői darab!