Gemälde aus dem aufgeklärten achtzehnden Jahrhundert. Zwenter Theil. Bern-Leipzig, 1786., Hallerschen Buchhandlung, 316+4 p. Német nyelven. Korabeli papírkötés, a gerincen szakadással, hiánnyal, foltos.
Plihál Katalin, Hapák József: Maps of Europe - Európa térképei 1520-2001. Bp., 2003, Helikon Kiadó. Színes térképekkel gazdagon illusztrálva, kihajtható mellékletekkel. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval. új állapotban
H.G. Wells: A világtörténet alapvonalai. Az élet és az emberiség történetének tüköre. Bp. 1925, Genius Könyvkiadó Rt. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, sérült gerinccel, kopott borítóval.
II. világháborúval kapcsolatos könyvek: Fehér Lajos: Harcunk Budapestért Bp., 1945. Szikra, Darvas József? Város az ingoványon, Bp., 1949. Szikra, Kivel mi történt. Riportlexikon a sorsforduló szereplőiről és vértanuiról. Sérült lapokkal., Tóth Sándor: A szövjet hadsereg felszabadító hadműveletei hazánkban. Bp., 1955. Szikra. Kiadói papírkötés. Nagyrészt jó állapotban
1956-al kapcsolatos Kádár.kori propaganada művek:
Ellenforradalmi erők a magyar októberi eseményekben I-IV. köt. Bp., én., Magyar Népköztársaság Minisztertanácsa Tájékoztatási Hivatala. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés sérülésekkel, +Szenes Imre: Az utolsó napjuk. Bp., 1957. Kossuth, + Fehér könyv. A magyar köztársaság és demokrácia elleni összeesküvés okmányai II. kiadás. Bp. 1947. Szikra.