Könyvek: Történelem

Tételek száma: 180

15653.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Berruyer, Isaac-Joseph: Histoire du peuple de Dieu, depuis son origine jusqu? la naissance du messie I.-III. Paris, 1739. Bordelet. Számos melléklettel, kihajtható térképekkel. Korabeli, aranyozott egészbőr kötésben. II. kötet kötése sérült, lapokon foltok. / Full leather binding, 2nd book is slightly damaged.
15654.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Görgey Arthur: Életem és működésem Magyarországon az 1848. és 1849. években. 1-2. köt. (Kiadta Brockhaus F. A. Lipcsében 1852.) Ford.: id. Görgey István. Bp.,1911, Franklin, XVI+294; VII+423 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval és gerinccel, az I. kötet gerincén kis sérüléssel, intézményi bélyegzőkkel, ceruzás aláhúzásokkal, a II. kötetben hiányzó térképpel.
15655.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
[Lázár Gyula (1841-1912)] Lázár Gyula: A török birodalom története. Történeti- , Nép- és Földrajzi- Könyvtár. XXI. Nagybecskerek, 1890, Pleitz Ferenc Pál, VIII+563 p. Második, javított kiadás. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, egy lap kijár (415/416), a hátsó szennylap alsó sarkán hiánnyal.
15656.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Margherita Grassini Sarfatti: Mussolini élete. Előszóval ellátta: Benito Mussolini. Ford.: Kosztolányi Dezső. Bp., (1927), Kir. M. Egyetemi Nyomda, 1 (Benito Mussolini arcképe, címkép) t.+286 p.+ 7 t. Kiadói aranyozott gerincű félbőr kötés, kissé kopott borítóval.  A mű 1927-es kiadása szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján.
15657.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Kolozsvári harmincadjegyzékek (1599-1637.) Pap Ferenc bevezető tanulmányával és jegyzeteivel. Bukarest-Kolozsvár, 2000., Kriterion. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Ritka!
15658.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Régészeti tanulmányok I-II. köt. Szerk.: Gerevich László. I. köt.: Szőke Béla: A Honfoglaló és kora Árpád-kori magyarság régészeti emlékei. II. köt. Fehér Géza-Éry Kinga-Kralovánszky Alán: A Közép-Duna-medence magyar honfoglalás- és kora Árpád-kori sírleletei. Leletkataszter. Szerk.: Szőke Béla. Bp. 1962, Akadémiai Kiadó, 118+2 p.+XV t.; 99 p.+ 2 (nagyméretű kihajtható térkép-mellékletek, 42x59 cmx2.) Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, az II. kötet papír védőborítóján folttal, kis szakadással. A II. kötetben Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus jegyzeteivel számos jegyzetlapon.  Megjelentek 650 példányban.
15659.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15660.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
József nádor. Egy alkotó élet írásban és képben. 1776-1847. Összeáll., a képeket vál. és a szöveget írta Lestyán Sándor. Bp. 1943, Posner. Gazdag képanyaggal. Fűzve, színes kiadói papírborítóban. Szép állapotban
15661.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15662.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Koronázási album. Ábrányi Emil, Ambrus Zoltán, Gróf Andrássy Gyula, Gróf Apponyi Albert, Beöthy Zsolt, Berzeviczy Albert, Heltai Jenő, Herczeg Ferenc, Kabos Ede, Gróf Khun-Héderváry Károly, Kiss József, Krúdy Gyula, Molnár Ferenc, Móricz Zsigmond, Rákosi Viktor, Szomaházy István, Báró Wlassics Gyula eredeti közleményeivel. Bató József, Bér Dezső, Csont Ferenc, Dudits Andor, Endrey Sándor, Gedő Lipót, Herman Lipót, Honti Nándor, Komáromi-Kacz Emőke, Pólya Tibor, Pór Bertalan, Rippl-Rónai József, Rudnay Gyula, Végh Gusztáv, Vészi Margit, Zádor István eredeti rajzaival és festményeivel. A borító Végh Gusztáv (1889-1973) grafikus munkája. Bp., 1917, Érdekes Újság. Gazdag szövegközti és egész oldalas képanyaggal. Kiadói illusztrált félvászon kötésben, kopott, foltos borítóval, javított kötéssel.
15663.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
11
15664.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
19

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft