Rózsa György: Régi várképek. A Magyar Nemzeti Múzeum történeti emlékei. Bp.,1959, Magyar Nemzeti Múzeum-Történeti Múzeum,(Rotaprint-ny.), 20 p.+XXII t. Kiadói kissé piszkolódott félvászon-kötés, Megjelent 1000 példányban.
Gustav A. Wetter: A szovjet ideológia ma. A dialektikus és történelmi materializmus. hn., én., nyn. Kiadói kissé kopott papírkötés, a gerincen kis folttal. 165. számú számozott példány. Ritka!
Archaeologiae Graecae or the Antiquities of Greece. By John Potter, M.A. and Fellow of Lincoln College. Oxford, 1699, Hiányzó első és hátsó kötéstábla, viseltes állapotban / damaged condition
Tóth Sándor: Hellas ege alatt. Művelődéstörténeti elbeszélések és rajzok Perikles korából az ifjúság számára. Bp., 1897, Singer és Wolfner, 2+311+9 p. Számos szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációval. Aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, néhány lap kissé sérült.