Lyka Károly 2 db könyve: Nemzeti romantika. Magyar művészet 1850-1867. Bp., 1982, Corvina. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban. + Közönség és művészet a századelőn. Bp., 1982, Corvina Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóval.
3 db román nyelvű képzőművészeti könyv: Viorica Guy Marica: Van Gogh. Bukarest, 1976, Editura Meridiane. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kissé sérült papír védőborítóval, sérült karton tokban. + Picasso. Bukarest, 1974, Editura Meridiane. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval, sérült karton tokban. + Utrillo. Bukarest, 1973, Editura Meridiane. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval, sérült karton tokban.
Erdélyi református templomok és tornyok. Tranysylvánia Képeskönyvek. Bp., 1989, Polygon. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben
Oláh Mátyás László: Antik pop. - - festőművész munkái. hn., én., Széphalom Könyvműhely. Wehner Tibor és Mélyi József írásaival. Oláh Mátyás László műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Cs. Tompos Erzsébet-Zádor Mihály-Sódor Alajos: Az építészet története. Középkor. Bp., 1975, Tankönyvkiadó. Második kiadás. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, névbejegyzéssel, ex libris-szel.
Ceredi művésztelep. Art Colony Cered. 1996-2010. Szerk.: Fürjesi Csaba, Kun Cecília, Sánta László. Cered, 2011, Ars Longa Művészeti Egyesület-Ceredi Nemzetközi Művésztelep. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben,