Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 208

15049.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
15050.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
15051.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
15052.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
[Bergman, Sten (1895-1975)] Sten Bergman: A viharok hazájában. Természettudományos kutatóutazás a Kurili-szigeteken. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Bp.,[1934], Franklin, 221+3 p. + 32 t. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal.
15053.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
15054.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
[Balbo, Italo (1896-1940)]: Repülőrajokkal az óceánon át. Fordította Révay József. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1931],Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 188+2 p.+32 t. (fekete-fehér fotók)+1 térkép. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval.   Érdekes ajándékozási sorokkal:  Werner Adolf dr. zirci apátúr adja a könyvet Siklósi Pál Szent Imre gimn. II/6. oszt. tanulónak dicséretes szorgalma és derék viselkedése jutalmául. Budapest, 1935. jun. 17: A Szent Imre Gimnázium pecsétjével, és Bitter Illés Béla (1868-1939) főigazgató, clairvaux-i apát saját kezű aláírásával.   (Werner Adolf (1867-1939) ciszterci szerzetes, zirci apát.)
15055.

[Balbo, Italo (1896-1940)]: Repülőrajokkal az óceánon át. Fordította Révay József. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1931],Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 188+2 p.+32 t. (fekete-fehér fotók)+1 térkép. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval. Érdekes ajándékozási sorokkal: "Werner Adolf dr. zirci apátúr adja a könyvet Siklósi Pál Szent Imre gimn. II/6. oszt. tanulónak dicséretes szorgalma és derék viselkedése jutalmául. Budapest, 1935. jun. 17:" A Szent Imre Gimnázium pecsétjével, és Bitter Illés Béla (1868-1939) főigazgató, "clairvaux-i apát" saját kezű aláírásával. (Werner Adolf (1867-1939) ciszterci szerzetes, zirci apát.)

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
15056.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
[Lugi Amadeo di Savoia-Aosta, duca degli Abruzzi (1873-1933)] Szavójai Lajos Amádé: Az Észak csillaga.(,,Stella Polare.) Az Északi sarkitengeren 1899-1900. I-II. kötet. Ford.: Dr. Darvai Móric. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1904.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai. Rt.), 218 p.+14 (fekete-fehér képtáblák) t. +199+1 p.+3 (fekete-fehér képtáblák) t. + 2 (térképek, 1 kétoldalas, 1 kihajtható) t. Szövegközti fekete-fehér fotókkal, és térképekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötésben, kopott borítóval, hiányos képtáblákkal.
15057.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
15058.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
[Sven Hedin (1865-1952)] Hedin, Sven: Transzhimalája. Felfedezések és kalandok Tibetben. Fordította Kondor Alfréd. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1910], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t. + VI+2+330 p.+ 39 t.+ 1 (kihajtható térkép) t. Gazdag egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal,néhány lap kijár
15059.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Dr. Kazár Lajos: Erdély a tények szerint. Canberrra, 1989, National Library of Australia, 16+4 p. Fekete-fehér térképekkel illusztrálva. Emigráns kiadás. Kiadói tűzött papírkötés.
15060.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft