Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 208

Baedeker, Karl: Österreich (ohne Galizien, Dalmatien, Ungarn und Bosnien). Handbuch für Reisende. Neunundzwanzigste Auflage. Leipzig, 1913, Verlag von Karl Baedeker. Számos térképpel. Német nyelven. Átkötött egészvászon-kötés, festett lapélekkel.
15013.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Kirándulók zsebkönyve. Útmutatás ásvány- és földtani gyűjtésekre, ma­gas­ságmérésekre, állat- és növénytani meg­figyelésekre és gyűjtésekre. 70 ábrával.  Írták: Schafarzik Ferencz, Bodola Lajos, Kriesch János, Czakó Kálmán. Paszlavszky József előszavával. Bp. 1888. Termtud. Társ. VIII, 199 l. /Természettudományi Könyvkiadó-Vállalat XXXII./ Kiadói egészvászon-kötésben. Belül minimális töréssel a fűzésnél
15014.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
A Duna Passautól a Fekete-tengerig. Bp., 1913, Első Cs. Kir. Szab. Dunagőzhajózási Tárasaság, 154 p. Számos fekete-fehér fotóval illusztrálva, korabeli hirdetésekkel. Kiadói papírkötés, hiányzó borítóval, sérült címlappal, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal, a lapok szélén tűlyukkal.
15015.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Illustrierter Führer auf den k. k. Österr. Staatsbahnen für die Strecken Attnang-Puchheim - Stainach-Irdning, Lambach - Gmunden und der Salzkammergut-Lokalbahn Bad Ischl - St. Wolfgang. Heft 8. VI. Auflage. H.n., é.n. (cca 1910), Buch- und Kunstdruckerei Steyrermühl, 120 p. + 1 t (színes képtábla) + 1 térkép. Számos szövegközi, fekete-fehér képpel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval.
15016.

Illustrierter Führer auf den k. k. Österr. Staatsbahnen für die Strecken Attnang-Puchheim - Stainach-Irdning, Lambach - Gmunden und der Salzkammergut-Lokalbahn Bad Ischl - St. Wolfgang. Heft 8. VI. Auflage. H.n., é.n. (cca 1910), Buch- und Kunstdruckerei "Steyrermühl", 120 p. + 1 t (színes képtábla) + 1 térkép. Számos szövegközi, fekete-fehér képpel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,89
12,94
Salamon Ferenc: Buda-Pest története. Első rész: Buda-Pest az Ó-korban. A főváros megbízásából írta Salamon Ferencz. I. kötet. Budapest, 1878, Kocsi Sándor. Korabeli sérült félvászon kötésben
15017.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Cirkvenica tengeri fürdőhely ismertetője. szerk Dr. Jokovic Roko. Cirkvenica, 1913. Fürdőbizottság. 111p. számos szövegközti ábrázolással. Erősen sérült papírkötésben elázott lapokkal
15018.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Stájerország nyaralóhelyeinek, fürdő- és gyógyhelyeinek ismertetője. Grác, é.n. (cca 1920-1930), Stájerország Idegenforgalmi Hivatala, 128 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva, korabeli hirdetésekkel. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, kissé sérült, foltos borítóval.
15019.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
15020.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Juhász Vilmos: Tibet. Dedikált példány. Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói egészvászon kötésben.
15021.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Juhász Vilmos: Az inkák birodalma. Dedikált példány. Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói egészvászon kötésben.
15022.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Budapest székesfőváros iskolai kirándulóvonatai 20.: Innsbruck, Salzburg. Szerk.: Dr. Bodnár Gyula. Bp., 1937, Budapest székesfőváros házinyomdája, 10 p. + 3 térkép. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval.
15023.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Budapest székesfőváros iskolai kirándulóvonatai 13.: Bécs-Wien. Szerk.: Dr. Bodnár Gyula. Bp., 1935, Budapest székesfőváros házinyomdája, 16 p. + 3 térkép (2 kihajtható, 1 nagyméretű). Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos állapotban.
15024.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft