Hopstock, Katrin: Alte Ansichten Speyer. Photographien von "anno dazumal" von 1857 bis in die dreissiger Jahre. Speyer, 1987, Hermann G. Klein Verlag. 17+99 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Wöller István: A Tapolca vízimalmai Pápán és környékén. Fejezetek Pápa város történetéből 1. Pápa, 1994, Pápa Város Önkormányzata. 182 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, részben szétvált kötéssel, a lapok egy része kijár. Megjelent 1000 példányban.
Vom Isonzo zur Balkan. Herausgegeben von Oberst Alois Veltzé. Abteilungsborstand im K. u. K. Kriegsarchiv unter Mitwirkung von Oberleutnant Dr. Paul Stefan, Franz Th. Clokor und E. A. Rheinhardt. Mit 252 Bildern. München, 1917., R. Piper & C. Német nyelven. Fekete-fehér képanyaggal. Kiadói papírkötésben, kopott, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
Kisch, Egon Erwin: A titkos Kína. Ford.: Barkóczy István. Pozsony, 1937, Eugen Prager. 229 p. Átkötött félvászon-kötés, sérült, kissé kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári béldány.
Révay József, gróf: Kisnemesek Tajnán. Adatok egy felvidéki falu és egy társadalmi réteg történeti monografiájához. (Bp.), 1942. MEFHOSz. 177p. Kiadói, kissé sérült papírborítóban
Békessy Imre: Az uj népvándorlás. Délamerika. Bp., 1939, May János Nyomdai Műintézet Rt., 243+1 p. + 1 kihajtható térkép. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Jászkapitányok. Szerk.: Dr. Bathó Edit. Jászberény, 2021, Jász Múzeumért Alapítvány, 207 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, újszerű állapotban.
3 db utazási könyv - Illustrierter Führer durch Venedig + Deutsche Ströme Rhein-Donau-Weser-Elbe-Oder-Weichsel in Schönen Bildern. Kiadói papírkötés, kötetenként változó állapotban.