Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 208

Hopstock, Katrin: Alte Ansichten Speyer. Photographien von anno dazumal von 1857 bis in die dreissiger Jahre. Speyer, 1987, Hermann G. Klein Verlag. 17+99 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
15073.

Hopstock, Katrin: Alte Ansichten Speyer. Photographien von "anno dazumal" von 1857 bis in die dreissiger Jahre. Speyer, 1987, Hermann G. Klein Verlag. 17+99 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Wöller István: A Tapolca vízimalmai Pápán és környékén. Fejezetek Pápa város történetéből 1. Pápa, 1994, Pápa Város Önkormányzata. 182 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, részben szétvált kötéssel, a lapok egy része kijár. Megjelent 1000 példányban.
15074.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
15075.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Magyar Elek: Pesti históriák. Bp., 1920, Athenaeum. Átkötött félvászon-kötésben, ex libris bélyegzésekkel.
15076.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Vom Isonzo zur Balkan. Herausgegeben von Oberst Alois Veltzé. Abteilungsborstand im K. u. K. Kriegsarchiv unter Mitwirkung von Oberleutnant Dr. Paul Stefan, Franz Th. Clokor und E. A. Rheinhardt. Mit 252 Bildern. München, 1917., R. Piper & C. Német nyelven. Fekete-fehér képanyaggal. Kiadói papírkötésben, kopott, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
15077.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Kisch, Egon Erwin: A titkos Kína. Ford.: Barkóczy István. Pozsony, 1937, Eugen Prager. 229 p. Átkötött félvászon-kötés, sérült, kissé kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári béldány.
15078.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Révay József, gróf: Kisnemesek Tajnán. Adatok egy felvidéki falu és egy társadalmi réteg történeti monografiájához. (Bp.), 1942. MEFHOSz. 177p. Kiadói, kissé sérült papírborítóban
15079.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Kodolányi János: Suomi titka. Bp., 1939, Magyar Élet. Első kiadás. Fekete-fehér képtáblákkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
15080.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,43
2,65
Békessy Imre: Az uj népvándorlás. Délamerika. Bp., 1939, May János Nyomdai Műintézet Rt., 243+1 p. + 1 kihajtható térkép. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
15081.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Jászkapitányok. Szerk.: Dr. Bathó Edit. Jászberény, 2021, Jász Múzeumért Alapítvány, 207 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, újszerű állapotban.
15082.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Kolligátum 2 műből:  Dr. Uzsoki András: Balatonfüred/Tihany. Veszprém, 1983, Veszprém Megyei Idegenforgalmi Hivatal. Második kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva.; Keszthely és környéke. Gyenesdiás, Vonyarcvashegy, Balatonderics, Balatongyörök. Panoráma balatoni sorozata V. köt. Bp.,(1965),Panoráma. Második, átdolgozott kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Könyvkötői kartonált papírkötés, átkötéskor az eredeti borítót felhasználták.
15083.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
3 db utazási könyv - Illustrierter Führer durch Venedig + Deutsche Ströme Rhein-Donau-Weser-Elbe-Oder-Weichsel in Schönen Bildern. Kiadói papírkötés, kötetenként változó állapotban.
15084.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft