Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 203

Theodor Ortvay (Ortvay Tivadar): Geschichte der Stadt Pressburg. Deutsche Ausgabe. Erster Band. Von den ältesten Zeiten bis zum Erlöschen des Árpádenhauses. Mit 37 in den Text gedruckten Illustrationen, einem Urkunden Facsimile und 7 Tafeln. Pozsony, 1892, Stampfel. Német nyelven. Kiadói illusztrált, aranyozott egészvászon kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, sérült gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, néhány táblán szakadással. / Early history of Bratislava. In German languague. With damaged spine, some of the pages a bit spotty and with some damages.
15000.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
22
Siklóssy László: A régi Budapest erkölcse I-III. köt. I. köt.: A magyar középkor erkölcse. II. köt.: A prostitúció. (1541-1848). III. köt.: A polgári erkölcs. Teljes! [Egybekötve.] Bp., 1922-1923, Táltos, 207; 288;213+3 p. Átkötött félvászon-kötésben, ksisé kopott borítóval, a III. köt. előzéklapja sérült, rajta hiánnyal.
15001.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Perényi József: Csepel Budapest, 1934. Magyar Városok Monografiája Kiadóhivatala. [Sárik Gy. és G.] 192 p. + 6 t. MVM XIII. Aranyozott, restaurált kiadói egészvászon-kötésben, az első táblán dombornyomott címer.
15002.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
1891-1892 Az Eperjesi Széchenyi-Kör évkönyve. Szerk.: Latkóczy Mihály. Eperjes, 1893, Kósch Árpád, 1 t. +4+176 p. Kiadói papírkötés, festett lapélekkel, a gerincen kis sérüléssel, foltos borítóval, a tartalomjegyzéknél ceruzás bejegyzésekkel.
15003.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Belitzky János: Sopron vármegye története. I. kötet. Bp., 1938, Stephaneum. 1015+9 p. Kissé viseltes papírkötésben, térképmelléklettel.
15004.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Világjárók Utazások és Kalandok c. sorozat 14 kötete:   Sven Hedin: Első utam Ázsiába. Ford.: Halász Gyula. Fekete-fehér fotókkal, egy térképpel illusztrált.;   Sven Hedin: Belső-Ázsia küszöbén. 1890-1891. Ford. és bevezette: Halász Gyula.;  Vilhjalmur Stefansson: Amerika legészakibb tájain. Ford.: Halász Gyula.;   Cholnoky Béla: Gróf Teleki Sámuel útja Kelet-Afrikában.;   A. Phillip: Ausztrália honalapítói. Ford.: Halász Gyula.;   Georg Wegener: Egy világjáró emlékeiből. Ford.: Halász Gyula.;   Georg Wegener: Szálljatok velem! Egy világjáró újabb emlékei. Ford.: Halász Gyula.;   Arthur Berger: Az örök tavasz szigetein. (Hawaii.) Ford.: Halász Gyula.;   Philipp Berges: A Föld csodái. Ázsia, Oceánia, Amerika. Ford.: Házsongárdy Gábor.;   Walter v. Rummel: Napsütötte országokban. Bolyongás Japánban és a Csendes-Oceán szigetein. Ford.: Halász Gyula.;  Garcilaso de la Vega: Az inka birodalom. Ford.: Halász Gyula.;   Georg Schweinfurth: Afrika szívében. Ford.: Halász Gyula.;   Hans Meyer: Dél-Amerika hegyóriásai. Ford.: M. Márki Mária. ;   Gustav Nachtigal: Szahara és Szudán. Ford.: Halász Gyula.   Bp.,én.,Franklin. Fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrált kötetek. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, változó állapotban, közte kissé kopott, kissé foltos borítókkal is.
15005.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
A Hat Világrész. Utazások és Fölfedezések c. sorozat 4 kötete (IV., XI:, XII. XIII.):  Torday Emil: Bolyongások Afrikában. Három utazás az egyenlítő vidékén. Fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrált.;  G. M. Haard-L. Audouin-Dubreuil: A Szaharán keresztül. A sivatag első átszelése Citroen-automobilon (Touggourttól Timbuktuig.) Ford.: Ballenegger Róbertné -s Ballenegger Henrik. Fekete-fehér fotókkal illusztrált.;  Aage Krakup Nielsen: A trópusokon át a Déli Jeges tengerre. (Cetvadászok útja.) Ford.: Baktay Ervin. Fekete-fehér fotókkal illusztrált.  Torday Emil: Afrikai emlékek. (Egy Afrika-kutató naplójából.) Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Bp.,én.,Világirodalom. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítókon kis kopásnyomokkal, tulajdonosi névbélyegzőkkel, de alapvetően jó állapotban
15006.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
29
15007.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
1890 A Szent-István Korona Országainak népessége a területek, épületek és háziállatok kimutatásával. Az 1890-ben végrehajtott népszámlálás eredményei s egyéb hivatalos adatok alapján. Szerk.: Jekelfalussy József. Bp., 1892, Athenaeum, 47 p. Kiadói papírkötés, foltos, volt könyvtári példány.
15008.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
18
15009.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Lawrence Dundas Campbell: Hugh Lloyds Gesandtschaftsreise nach Ceylon - Charpentier Cossigny: Reise nach China und Bengalen. Berlin, 1802. 435p + 2 t .Kihajtható térképek. Korabeli papírkötésben, kicsi sérüléssel
15010.

Lawrence Dundas Campbell: Hugh Lloyd's Gesandtschaftsreise nach Ceylon - Charpentier Cossigny: Reise nach China und Bengalen. Berlin, 1802. 435p + 2 t .Kihajtható térképek. Korabeli papírkötésben, kicsi sérüléssel

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
19
Dr. Schermann Szilárd: Kassa és a Kassai hegyek kalauza. Bp., 1944, Magyarországi Kárpát Egyesület. Kiadói papírkötés 350p. több kihajtható és térkép melléklettel. Szép állapotban
15011.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft