Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 203

Kassa (Kaschau). Kassa, 1941, Kazinczy-Verein. Német nyelven. 96p. Horthy Miklós a bevonulás napján tartott beszédével, Wick Béla tanulmányával Kassa történetéről, Barta István írásával a kassai magyarságról, Gróf Révay István tanulmányával Kassa magyar karakteréről és Sziklay Ferenc írásával Kassa magyar lakosságának történetéről a csehszlovák uralom alatt. 1 kihajtható táblával. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon kötés,  sérült gerinccel, utolsó lap sérült. / History of Kosice. In German languague. With damaged spine, last page damaged.
15012.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Festetics Rudolf (1865-1943): Emberevők között. Nyolcévi Csendes-óceáni hajózás a Tolna yachton. 55 képpel és 1 térképpel. Fordította: Sárosi Bella. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., én.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.+4+278+1 p.+ 1 (kihajtható térkép) t. Az oldalszámozáson belül szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott, illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, a címlapon ceruzás bejegyzéssel, 3 kijáró lappal.
15013.

Festetics Rudolf (1865-1943): Emberevők között. Nyolcévi Csendes-óceáni hajózás a "Tolna" yachton. 55 képpel és 1 térképpel. Fordította: Sárosi Bella. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., én.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.+4+278+1 p.+ 1 (kihajtható térkép) t. Az oldalszámozáson belül szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott, illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, a címlapon ceruzás bejegyzéssel, 3 kijáró lappal.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia sivatagjain keresztül. Átdolgozta: Dr. Thirring Gusztáv. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára Bp.,(1902),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t.+220+4 p.+15 t.(Egészoldalas fekete-fehér képtáblák.) + 1 (nagyméretű kihajtható térkép-melléklet) t.Egészoldalas és szövegközti képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott, illusztrált félvászon-kötésben, kopott borítóval, az elülső borító egyik sarkán sérüléssel, hiánnyal, laza kötéssel, szakadozott elülső szennylappal, sérült, javított térképpel, a címlapon ceruzás bejegyzésekkel.
15014.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: A selyem útja. I-II. kötet. Ford.: vitéz Mezey Dénes. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1939], Franklin, 144; 4+145-308+2 p.+20 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói dúsan aranyozott félvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, tulajdonosi névbélyegzővel.
15015.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia szívében I-II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. Képekkel és térképekkel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,1906, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 (címkép) t.+8+214+2 p.+16 t. + 1 (kihajtható, színes térkép: Belső-Ázsia térképe, rajzolta: Reithofer Károly, 1: 4,000,000, Bp., Franklin, 46x60 cm.); 4+270+2 p. +16 t. Gazdag egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, márványozott lapélekkel, a borítón és a gerincen kis kopásnyomokkal, a térképen szakadás, az első kötet elülső szennylapja hiányos.
15016.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: Véres napok, cári rabok. From President to Prison. Fordította: Sajó Aladár. Bp., [1927], Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, helyenként szakadásokkal.
15017.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: A sivatag népe. (The fire of desert folk.) Utazás Marokkón keresztül. Ford.: Dr. Balassa József. Bp.,(1928), Franklin, 246+1 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötés, kissé kopott borítóval.
15018.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: Állatok, emberek és istenek. Beasts men and gods. Ford.: Sajó Aladár. Bp.,én., Franklin, 240 p.+1 (Ossendowski menekülésének útja Ázsiában, kihajtható térkép) t. Harmadik kiadás. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötés, kopott borítóval, javított, sérült gerinccel.
15019.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
15020.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: Ázsiai titkok, ázsiai emberek. Man and mistery in Asia. Ford.: Sajó Aladár. Bp.,[1926], Franklin, 267 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, az utolsó lap és a szennylap részben laza, részben elvált a kötéstől, a térkép hiányzik.
15021.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
15022.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Almásy László: Az ismeretlen Szahara. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,[1935], Franklin, 216 p.+32 (kétoldalas ekete-fehér képtáblák) t. Oldalszámozáson belül egy térképpel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, két kijáró táblával, tulajdonosi névbélyegzővel.
15023.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
16

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft