Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 203

Bakay Kornél: Castrum Kwszug. A kőszegi felsővár és a milléniumi kilátó. A VI. fejezetet Söptei Imre írta. Kőszeg, 1996, a Városi Múzeum, Kőszeg kiadása. Dr. Gálig Zoltán rajzaival, Bakay Kornél, Garas Kálmán, Németh Iván és Székely Anikó fotóival illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapot. A kötet végén kihajtható felmérési rajz a kőszegi vár feltárt maradványairól. Jó állapotban.
15048.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Hajdú Jenő: A nagyságos fejedelem szülőhelye. Borsi a magyar betelehem. Borsi, 2006, II. Rákóczi Ferenc Emléktársaság. 125p. Címlapon ajándékozási sorokkal valamint több emlékbélyegzővel (II. Rákóczi Ferenc..., Borsi hazatér, 1938..., Rákóczi Emlékmúzeum Rodostó... stb). Kiadói papírkötés, sérült tűzéssel, utolsó néhány lap alsó sarkában apró folttal, máskülönben jó állapotban. + Borsi Rákóczi Kastély képeslap, szintén több bélyegzővel.
15049.

Hajdú Jenő: A nagyságos fejedelem szülőhelye. Borsi a magyar betelehem. Borsi, 2006, II. Rákóczi Ferenc Emléktársaság. 125p. Címlapon ajándékozási sorokkal valamint több emlékbélyegzővel ("II. Rákóczi Ferenc...", "Borsi hazatér, 1938...", "Rákóczi Emlékmúzeum Rodostó..." stb). Kiadói papírkötés, sérült tűzéssel, utolsó néhány lap alsó sarkában apró folttal, máskülönben jó állapotban. + Borsi Rákóczi Kastély képeslap, szintén több bélyegzővel.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
V. Fodor Zsuzsa (szerk.): Veszprém kora középkori emlékei. Veszprém, 1994, Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzata és Lazckó Dezső Múzeum. Készült 1000 példányban, Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
15050.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Mikulich Károly: Ismerjük meg Budapestet. Bp., 1931. Pataki Mihály. 48p. Kiadói papírborítóval, kissé sérült.
15051.

Kikiáltási ár:
800 Ft
15052.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Duna. Szerk.: Pap Miklós. Útikönyvek. Bp.,én.,Panoráma. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói műanyag védőtokban, térképpel, 1965-ös ajándékozási sorokkal.
15053.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Svájci utkönyv. Wien,én.,Herold, 93+3 p. Egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrál. Korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötés.
15054.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Katona Szabó István: Marosvásárhelyi krónika 1900-1990. A honfoglalás 1100. évfordulójára. Bp., 1996, Erdélyi Magyarságért Alapítvány-Tessedik Sámuel Alapítvány. 525 p. Kiadói papírkötésben.
15055.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Kordos László: Magyarország barlangjai. Bp., 1984, Gondolat. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, papír védőborítóval.
15056.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Hunfalvy János-Rochbock Lajos: Magyarország és Erdély eredeti képekben. Első szakasz: Magyarország. I. köt. 20. sz. és egy azonosítatlan másik szám töredéke. Darmstadt, 1858, Lange Gusztáv György, 9+224; 3-40 p. Átkötött modern egészvászon-kötés, foltos lapokkal, 20. sz. eredeti, elülső javított papírborítóját bekötötték, hiányosak, acélmetszetek nélkül.
15057.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Rayman János: Elfeledett Pécsi Iparosok - Ipartörténeti Dolgozatok. Pécs, 2010, k.n. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.
15058.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Roller, P. Ludwig: Das Benedikterstift Göttweig in Niederösterreich. Wien, Österr. Verlagsgesellschaft Ed. Hölzel&Co. Kiadói papírmappa, jó állapotban.
15059.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft