Könyvek: Történelem

Tételek száma: 158

Gracza György: Az 1848-49-iki magyar szabadságharc története. I-V. kötet. Bp.,(1894-1898),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Számos fekete-fehér és színes illusztrációkkal, litografált táblákkal, hasonmás mellékletekkel. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kopott borítókkal, egy kivételével a gerinceken kis sérülésekkel, egy szakadt, sérült lappal, egy hiányzó táblával, a kötetek első lapjain nagyméretű tintafolttal. (Eltüntetett címer/ex libris?))
15621.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Nagy Képes Világtörténet. Szerk.: Marczali Henrik. 1-12. köt. Teljes! Bp.,é.n., Franklin-Révai. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, kisebb kopásokkal, egy két kötet gerincén kisebb sérüléssel egy kötet gerince erősebben sérült
15622.

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
97,30
105,88
14
Görgey Arthur: Életem és működésem Magyarországon az 1848. és 1849. években. 1-2. köt. (Kiadta Brockhaus F. A. Lipcsében 1852.) Ford.: id. Görgey István. Bp.,1911, Franklin, XVI+294; VII+423 p.+ 1 t. (kihajtható térkép.) Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítókkal, az I. kötet szétvált kötéssel.
15623.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
15624.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
Howard Carter: Tut-Ankh-Amen koporsója, és múmiája. Fordította: Dr. Balassa József. Bp., é.n., Franklin, 1 t.+232+1 p.+ 62 t. Kiadói aranyozott, festett félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
15626.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Szántó Imre: Küzdelem a török terjeszkedés ellen Magyarországon. Az 1551-52. évi várháborúk. Bp., 1985., Akadémiai Kiadó, 275 p.+14 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, szép állapotban.
15627.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
19
Takáts Sándor: Emlékezzünk eleinkről. Bp., é.n., Genius, (Világosság-ny.), 594+2 p. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadásokkal, Tiszteletpéldány bélyegzéssel. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.
15628.

Takáts Sándor: Emlékezzünk eleinkről. Bp., é.n., Genius, (Világosság-ny.), 594+2 p. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadásokkal, "Tiszteletpéldány" bélyegzéssel. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Takáts Sándor Szegény magyarok. Bp., é.n., Genius, (Világosság-ny.), 499+1 p. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadásokkal. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.
15629.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Rózsa György: Régi várképek. A Magyar Nemzeti Múzeum történeti emlékei. Bp.,1959, Magyar Nemzeti Múzeum-Történeti Múzeum,(Rotaprint-ny.), 20 p.+XXII t. Kiadói kissé kopott haránt alakú félvászon-kötés, ajándékozási sorokkal. Megjelent 1000 példányban.
15630.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
10
Rózsa György: Régi magyar csataképek. A Magyar Nemzeti Múzeum történeti emlékei. Bp.,1959, Magyar Nemzeti Múzeum-Történeti Múzeum, 11 p.+XXVII t. Kiadói haránt alakú félvászon-kötés, ajándékozási sorokkal.
15631.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
19
Bethlen János Erdély története 1629-1673. Ford.: P. Vásárhelyi Judit. Az utószót és a jegyzeteket írta: Jankovics József. A mutatókat összeállította: Jankovics József és Nyerges Judit. Bp., 1993, Balassi, 669+3 p. Kiadói kartonált papírkötés, szép állapotban.
15632.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Széchy Károly: Gróf Zrinyi Miklós hatodik füzet + Dr. Dézsi Lajos: Misztótfalusi Kis Miklós. (Egybekötve.) Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1898, Franklin-Társulat, 257-299 p. .+208 p.+ 4 t. Kiadói, sérült papírkötésben
15633.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft