Könyvek: Történelem

Tételek száma: 158

Kardos Tibor: A magyarság antik hagyományai. Pantheon-Tanulmányai 5. Bp., 1942, Pantheon-Franklin. Kiadói egészvászon-kötés, Vitéz Nagybányai Horthy István Kollégium könyvtárának könyvtárának bélyegzőjével. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.
15634.

Kardos Tibor: A magyarság antik hagyományai. Pantheon-Tanulmányai 5. Bp., 1942, Pantheon-Franklin. Kiadói egészvászon-kötés, 'Vitéz Nagybányai Horthy István Kollégium' könyvtárának könyvtárának bélyegzőjével. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Katona Jenő: Magyar hitleristák. Bp., 1936. Cserépfalvi. 99 p. Kiadói, kissé sérült papírkötésben.
15635.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Brigitte Hamann: Bécs és Hitler. Egy diktátor tanulóévei. Ford.: Kajtár Mária, Szántó Tamás. Memoria Mundi. Bp.,2000,Európa. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
15636.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Ballagi Mór: Mésa Moáb királyának diadal-oszlopa. (Egy táblával.) MTA Évkönyvei XIII. köt. VIII. darab. Pest, 1872, Eggenberger, 19 p. + 1 t. Kiadói papírkötésben, sérült, levált borítóval, szétvált kötéssel. Ritka!
15637.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
15638.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Régészeti barangolások Magyarországon. Szerk.: Szombathy Viktor. Írták: Bakay Kornél, Dienes István és mások. Bp., 1978, Panoráma. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban,. A korábbi tulajdonos, és a könyv egyik írójának, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus jegyzeteivel.
15639.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Szabó István: Tanulmányok a magyar parasztság történetéből. Teleki Pál Tudományos Intézet, A Történettudományi Intézet kiadványai II. Bp., 1948., Teleki Pál Tudományos Intézet, 420+1 p. Kiadói papírkötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban, Dr. Dajbukát Gergely ex libris-szével és tulajdonosi névbejegyzésével.
15640.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
15641.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Szita Szabolcs: A Gestapo Magyarországon. Bp., 2002, Korona Kiadó . Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
15642.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Vikár Béla, Zboray Miklós, Bethlen Oszkár, Csuday Jenő, Földes Arthur: A politikai pártok története. Politikai Magyarország IV. kötet. Bp., 1914, Anonymus Történelmi Könyvkiadó Vállalat. Többek közt a magyar antiszemita párt történetével. Kiadói aranyozott, színezett egész vászonkötés, foltos borítóval, sérült gerinccel. Néhány nagyon kevés lapon kisebb folttal, egyik lap szélén apró, szöveget nem érintő hiánnyal.
15643.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
13
Arrigo Solmi: Itália föltámadása. Budapest, é.n., Athenaeum. Kiadói kartonált papírkötés, sérült címlappal.
15644.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
XII. Pius pápa és Roosevelt elnök levelezése. 1939-1945. Őszentsége XII. Pius pápa előszavával. Myron C. Taylor bevezetésével és magyarázó jegyzeteivel. Bp., 1946, Élet, 88 p. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadással.
15645.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft