Környei Elek: Nyugati őrhelyen. Jegyzetek a szlovákiai magyar lélekről. Pozsony,1939, Veritas. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis szakadással, egykorú ajándékozási sorokkal.
Fekete István: Tarka rét. Elbeszélések és versek. Első kiadás! Vál. és szerk.: Fekete Istvánné. A borító rajza Würtz Ádám munkája. Bp., 1973, Móra Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóval, rajta műanyag védőfóliával.
Abonyi Árpád: A havasok ura. Elbeszélések II. Rákóczi Ferenc idejéből. Bp., 1913, Athenaeum. Kissé viseltes kiadói egészvászon kötésben, ragasztással, firkákkal.