Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 367

Kolligátum különféle, XVIII. századi kiadású művekből:   Oratio. Omnipotens&misericordissime Deus, ... hn.,én, ny.n., ismeretlen mű, hiányos, latin nyelven, körbevágott, hiányos, csak: 1. t. (S. Sigismundus Rex, rézmetszet)+2 p.!   Leges et Indulgentiae Almae Confraternitatis sub titulo S. Stephani I. Hungariae Apostolici Regis. Posonii (Pozsony), 1750, Typ. Joannis Michaelis Landerer, latin nyelven, körbevágott, hiányos, csak: 1 t. +4 p.!  Schachner, Ignaz (1700-1773)/Dolfin, Franz (1697-1775): Duces Supremi, qui elapso saeculo decimo septimo Caesarei, Augustissimae domus Austriacae, ... [Viennae],1735.,Typ. Leopoldi Joannis Kaliwoda, 4 sztl. lev.+186 p.+19 t. Benne Giorgio Basta, Wallenstein, Montecuccoli, V. Károly lotaringiai herceg, Ernst Rüdiger Graf von Starhemberg, Bádeni Lajos őrgróf, II. Miksa Emánuel bajor választófejedelem, Erős Ágost lengyel király, szász választófejedelem, Savojai Jenő, és más neves személyek, közte a török harcokban résztvevők életrajzai és rézmetszetű portréi, latin nyelven. III. Ferdinánd császár és király portréja hiányzik.   Fáber Kristián Farkas (1711-1793): Hadi embernek oktatása, mellyet magyar katona iffiúságnak kedvéért rövid irásba foglalt, báro - , nagy méltóságú Gróff Pálffi Leopold magyar gyalog seregének vezérlő ezres kapitánya. A végén: Felséges Austriai háznak hadi artikulusi. Kassa, 1759, Akadémiai betűkkel, 1 t.( erdődi Pálffy Lipót, gróf (1716-1773) császári tábornagy rézmetszetű portréja)+4 sztl. lev.+166+2 p.+12 sztl. lev.  [Losontzi István (1709-1780)]: Hármas Kis-Tükör, melly I. A szent históriát, II. Magyar országot, III. Erdély országot, annak földével, polgári-állapatjával, és históriájával, gyenge elmékhez alkalmaztatott módon, a nemes tanúlóknak, summáson, de világosan elö-adja és ki-mutatja. Poszony, 1773, Landerer Mihály, 192 p. + 2 t. (Magyarország és Erdély színezett rézmetszetű, kihajtható térképek!) [Második kiadás.] Magyar nyelven.   [Steinhauer, Anton.] Antonio Steinhavero: Vado mori sive via universae carnis morte duce mortalibus in processione mortuorum monstrata. Cassoviae (Kassa), 1774, Typ. Reg., latin nyelven, 42 sztl. lev.   Korabeli, XVIII. század végi, bordázott egészbőr-kötésben, a gerincen címkével ,,Hadi vezérek és katona..., festett lapélekkel, kopott borítóval és gerincen, a gerincen kis sérülésekkel, hiányzó szennylapokkal, három helyen (elülső és hátsó szennylap, Duces Suprémi címlapjának hátoldalán) possessori bejegyzésekkel.
17531.

Kolligátum különféle, XVIII. századi kiadású művekből: Oratio. Omnipotens&misericordissime Deus, ... hn.,én, ny.n., ismeretlen mű, hiányos, latin nyelven, körbevágott, hiányos, csak: 1. t. (S. Sigismundus Rex, rézmetszet)+2 p.! Leges et Indulgentiae Almae Confraternitatis sub titulo S. Stephani I. Hungariae Apostolici Regis. Posonii (Pozsony), 1750, Typ. Joannis Michaelis Landerer, latin nyelven, körbevágott, hiányos, csak: 1 t. +4 p.! Schachner, Ignaz (1700-1773)/Dolfin, Franz (1697-1775): Duces Supremi, qui elapso saeculo decimo septimo Caesarei, Augustissimae domus Austriacae, ... [Viennae],1735.,Typ. Leopoldi Joannis Kaliwoda, 4 sztl. lev.+186 p.+19 t. Benne Giorgio Basta, Wallenstein, Montecuccoli, V. Károly lotaringiai herceg, Ernst Rüdiger Graf von Starhemberg, Bádeni Lajos őrgróf, II. Miksa Emánuel bajor választófejedelem, Erős Ágost lengyel király, szász választófejedelem, Savojai Jenő, és más neves személyek, közte a török harcokban résztvevők életrajzai és rézmetszetű portréi, latin nyelven. III. Ferdinánd császár és király portréja hiányzik. Fáber Kristián Farkas (1711-1793): Hadi embernek oktatása, mellyet magyar katona iffiúságnak kedvéért rövid irásba foglalt, báro - , nagy méltóságú Gróff Pálffi Leopold magyar gyalog seregének vezérlő ezres kapitánya. A végén: Felséges Austriai háznak hadi artikulusi. Kassa, 1759, Akadémiai betűkkel, 1 t.( erdődi Pálffy Lipót, gróf (1716-1773) császári tábornagy rézmetszetű portréja)+4 sztl. lev.+166+2 p.+12 sztl. lev. [Losontzi István (1709-1780)]: Hármas Kis-Tükör, melly I. A szent históriát, II. Magyar országot, III. Erdély országot, annak földével, polgári-állapatjával, és históriájával, gyenge elmékhez alkalmaztatott módon, a' nemes tanúlóknak, summáson, de világosan elö-adja és ki-mutatja. Poszony, 1773, Landerer Mihály, 192 p. + 2 t. (Magyarország és Erdély színezett rézmetszetű, kihajtható térképek!) [Második kiadás.] Magyar nyelven. [Steinhauer, Anton.] Antonio Steinhavero: Vado mori sive via universae carnis morte duce mortalibus in processione mortuorum monstrata. Cassoviae (Kassa), 1774, Typ. Reg., latin nyelven, 42 sztl. lev. Korabeli, XVIII. század végi, bordázott egészbőr-kötésben, a gerincen címkével ,,Hadi vezérek és katona...", festett lapélekkel, kopott borítóval és gerincen, a gerincen kis sérülésekkel, hiányzó szennylapokkal, három helyen (elülső és hátsó szennylap, Duces Suprémi címlapjának hátoldalán) possessori bejegyzésekkel.

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
270,27
294,12
Miguel de Cervantes Saavedra: Az elmés nemes Don Quijote de la Mancha. 1-4. Ford.: Győry Vilmos. Bp.,1873-1876, Athenaeum, 461+436+424+496 p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, és kiadó aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kopott borítókkal, márványozott lapélekkel, az I. kötetben ex libris-szel, az I. kötet elülső kötéstábláján és elülső szennylapján ceruzás firkával.
17532.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
17533.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Omár Chájjám: Robáiyát. Ford.: Hegyi Endre. Hegyi Endre utószavával. Bp., 1959, Magyar Helikon. Szász Endre 135 eredeti rézkarcával. Számozott (2000/1284.), és a művész, Szász Endre (1926-2003) által aláírt példány. Bibliofil kiadás. Kiadói selyemkötésben, ajándékozási bejegyzéssel, az utószó és a jegyzet részen a kettős lapokat felvágták./ With the copper engravings of Endre Szász and Signed by the artist. Silk-binding, the two side pages of the epilogue and the notice cutted.
17534.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
17535.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
17536.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
17537.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
17539.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
17540.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
17541.

Kikiáltási ár:
13 000 Ft
35,14
38,24
17542.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
Szabó Magda: Álarcosbál. Bp.,1961, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval. Első kiadás. A szerző által dedikált.
17543.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft