Tétel

Kikiáltási ár:

100 000 Ft

Leírás:

Kolligátum különféle, XVIII. századi kiadású művekből: Oratio. Omnipotens&misericordissime Deus, ... hn.,én, ny.n., ismeretlen mű, hiányos, latin nyelven, körbevágott, hiányos, csak: 1. t. (S. Sigismundus Rex, rézmetszet)+2 p.! Leges et Indulgentiae Almae Confraternitatis sub titulo S. Stephani I. Hungariae Apostolici Regis. Posonii (Pozsony), 1750, Typ. Joannis Michaelis Landerer, latin nyelven, körbevágott, hiányos, csak: 1 t. +4 p.! Schachner, Ignaz (1700-1773)/Dolfin, Franz (1697-1775): Duces Supremi, qui elapso saeculo decimo septimo Caesarei, Augustissimae domus Austriacae, ... [Viennae],1735.,Typ. Leopoldi Joannis Kaliwoda, 4 sztl. lev.+186 p.+19 t. Benne Giorgio Basta, Wallenstein, Montecuccoli, V. Károly lotaringiai herceg, Ernst Rüdiger Graf von Starhemberg, Bádeni Lajos őrgróf, II. Miksa Emánuel bajor választófejedelem, Erős Ágost lengyel király, szász választófejedelem, Savojai Jenő, és más neves személyek, közte a török harcokban résztvevők életrajzai és rézmetszetű portréi, latin nyelven. III. Ferdinánd császár és király portréja hiányzik. Fáber Kristián Farkas (1711-1793): Hadi embernek oktatása, mellyet magyar katona iffiúságnak kedvéért rövid irásba foglalt, báro - , nagy méltóságú Gróff Pálffi Leopold magyar gyalog seregének vezérlő ezres kapitánya. A végén: Felséges Austriai háznak hadi artikulusi. Kassa, 1759, Akadémiai betűkkel, 1 t.( erdődi Pálffy Lipót, gróf (1716-1773) császári tábornagy rézmetszetű portréja)+4 sztl. lev.+166+2 p.+12 sztl. lev. [Losontzi István (1709-1780)]: Hármas Kis-Tükör, melly I. A szent históriát, II. Magyar országot, III. Erdély országot, annak földével, polgári-állapatjával, és históriájával, gyenge elmékhez alkalmaztatott módon, a' nemes tanúlóknak, summáson, de világosan elö-adja és ki-mutatja. Poszony, 1773, Landerer Mihály, 192 p. + 2 t. (Magyarország és Erdély színezett rézmetszetű, kihajtható térképek!) [Második kiadás.] Magyar nyelven. [Steinhauer, Anton.] Antonio Steinhavero: Vado mori sive via universae carnis morte duce mortalibus in processione mortuorum monstrata. Cassoviae (Kassa), 1774, Typ. Reg., latin nyelven, 42 sztl. lev. Korabeli, XVIII. század végi, bordázott egészbőr-kötésben, a gerincen címkével ,,Hadi vezérek és katona...", festett lapélekkel, kopott borítóval és gerincen, a gerincen kis sérülésekkel, hiányzó szennylapokkal, három helyen (elülső és hátsó szennylap, Duces Suprémi címlapjának hátoldalán) possessori bejegyzésekkel.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : turóczi_márk