Könyvek: Történelem

Tételek száma: 166

Honvédalbum. Szerk: Szokoly Viktor. A fametszetek Russ Károly pesti műintézetében készültek. Pest, 1868. Emich Gusztáv, 79 p.+10 t. műmelléklet. Wágner Sándor, Litzenmayer Sándor, Benczúr Gyula, Jankó János, Munkácsy Mihály és Szinnyey Pál rajzai alapján készült, hártyapapírral védett fametszetekkel. További szövegközti fametszetekkel. Kiadói dombornyomásos, aranyozott egészvászon kötésben, aranyozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel.   1868-ban megjelent impozáns kivitelű emlékalbum: Tóth Kálmán, P. Szathmáry Károly, Tompa Mihály, Jókai Mór, Podmaniczky Frigyes, Irányi Dániel, Vértesi Arnold, Petőfi Sándor, Szokoly Viktor, Asbóth Lajos honvédtábornok és mások írásaival és költeményeivel.   A Honvéd-Album előfizetőinek névsorával.
15765.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
15766.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
15767.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15768.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
15769.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Neuer Plutarch, oder Bildnisse und Biographien der berühmtesten Männer und Frauen aller Nationen und Stände von den ältern bis auf unsere Zeiten. II. Band. Pesth, 1843, Conrad Adolf Hartleben, 372+4 p.+ 20 t. (osztott mezős egészoldalas acélmetszetek). Német nyelven. Későbbi félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal.
15770.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Anthony Rich: Illustriertes Wörterbuch der römischen Alterthümer mit steter Berücksichtigung der griechischen. Paris-Leipzig, 1862, Didot,XI+716 p. Német nyelven. Szövegközti fametszetekkel. Korabeli aranyozott, álbordás gerincű félbőr-kötés. Both Ferenc (1872-1937) történész, irodalomtörténész, piarista szerzetes névbélyegzőjével.
15771.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Dr. Sebestyén Gyula: A regösök. Magyar Népköltési Gyüjtemény. V. kötet. Bp.,1902, Athenaeum, XIV+505 p. Átkötött modern-keménykötés.
15772.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Kun Béla: Mit akarnak a kommunisták. Bp., 1919. Magyarországi Szocialista Párt. 32p.
15773.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Tarcsafalvi Albert: A magyar nemzet története az elemi népiskolák V-ik osztálya számára. Kolozsvár,(1911),Stief Jenő és Társa, 105+3 p. Kiadói félvászon-kötésben, foltos, kopott borítóval.
15774.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Magyarország nemes családjainak genealógiája. Genealogia Familiarum Nobilum Hungariae. II. rész: L-Z. (17. sz. jegyzék.) Bécs.,(1894), Kende S.,(Hoffmann Hugó-ny.), 35 p. Kiadói papírkötés, hiányos borítóval.
15775.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Révay József: Séták a római Magyarországon. Bp.,1965, Kozmosz. Második kiadás. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói kemény-kötés, jó állapotban.
15776.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft