Tétel

Kikiáltási ár:

16 000 Ft
43,24 EUR, 47,06 USD

Leírás:

Honvédalbum. Szerk: Szokoly Viktor. A fametszetek Russ Károly pesti műintézetében készültek. Pest, 1868. Emich Gusztáv, 79 p.+10 t. műmelléklet. Wágner Sándor, Litzenmayer Sándor, Benczúr Gyula, Jankó János, Munkácsy Mihály és Szinnyey Pál rajzai alapján készült, hártyapapírral védett fametszetekkel. További szövegközti fametszetekkel. Kiadói dombornyomásos, aranyozott egészvászon kötésben, aranyozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel. 1868-ban megjelent impozáns kivitelű emlékalbum: Tóth Kálmán, P. Szathmáry Károly, Tompa Mihály, Jókai Mór, Podmaniczky Frigyes, Irányi Dániel, Vértesi Arnold, Petőfi Sándor, Szokoly Viktor, Asbóth Lajos honvédtábornok és mások írásaival és költeményeivel. A Honvéd-Album előfizetőinek névsorával.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : tánczos_gábor