Baráthosi-Balogh Benedek: Vázlatok török testvéreink történetéből. Baráthosi Turáni Könyvei V. Bp., 1928, Held Irodalmi és Nyomdavállalata. Kiadói papírkötésben, kissé foltos borítóval,a gerincen apró szakadással, a címlap foltos.
A magyarság és a szlávok. Szerk.: Szekfű Gyula. Bp. 1942, Budapesti Kir. M. Pázmány Péter Tudományegyetem Bölcsészeti Karának Magyarságtudományi Intézete-Franklin-Társulat. Kiadói papírkötésben, szakadozott borítóval, laza fűzéssel.
Maros Andor: A cenzúra. A haladó eszmék üldözésének történet. Történelmi áttekintés az ókortól a XIX. századig. Bp.,[1947], Népszava. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval.
Áldássy Antal: Alsáni Bálint bíbornok. Magyar Történeti Életrajzok. Bp., 1903, Magyar Történelmi Társulat. Kiadói papírkötés, a gerince és a kötése javított, a kötése sérült.
Alexander Sixtus von Reden: Az Osztrák-Magyar Monarchia. Történelmi dokumentumok a századfordulótól 1914-ig. Bp. - Salzburg, 1989, Széchenyi Kiadó - Druckhaus Nonntal Bücherdienst. Kiadói aranyozott műbőr kötésben, papír védőborítóban.